Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sony’den Elektrikli Konsept Otomobil!

Sony’den Elektrikli Konsept Otomobil!

Sony, 2020’de yapacaklarını CES’teki konferansında anlatırken beklenmedik bir şey yaptı ve sunumun ortasında bir elektrikli konsept araba gösterdi.

Sony’nin CEO’su Kenichiro Yoshida tarafından sahneye sahih sürülen konsept sedan Vision-S, Sony’nin geliştirdiği otomotiv teknolojilerini göstermeyi amaçlıyor. kendisi, Bosch, Blackberry, Nvidia ve Qualcomm üzere büyük isimler tarafından tasarlanmış. Yoshida’ya nazaran Vision-S’in içinde ve dışında 33 sensör bulunuyor. Bu sensörler yalnızca yoldaki tehlikeleri algılamakla kalmıyor, sürücünün yorulduğunu ve şeritten çıkıldığını da anlayabiliyor.

Vision-S’te Sony’nin arabanın içinde her yana ses çıkartabilen 360 kademe Reailty Audio ses sistemi bulunuyor. gösterge paneli, gerekli sürüş malumatlarını gösteren uzunluktan boya bir ekrandan oluşuyor. Ön koltukların gerisinde ise birer dokunmatik ekran bulunuyor, böylelikle art taraftaki yolcular, aracın bilgi-eğlence sisteminden faydalanabiliyor.

Elektrikli araba, Sony’ye nazaran “yeni tasarlanmış TV platformunu” kullanıyor. Bu platform, firmaya nazaran SUV dahil başka çeşit arabalarda de kullanılabiliyor. Sedanın menzili ve gücüyle ilgili bir haber ise verilmedi.

Araç lüks bir görünüme sahip olsa da, yalnızca bir konsept ve Sony’nin söylediği üzere geleceğe yönelik teknolojileri göstermeyi amaçlıyor. Bu yüzden üretilme ihtimali çok düşük görünüyor.

Yorum Ekle