Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sony, PS5 Düşünülerek Tasarlanan Yeni TVlerini Tanıttı

Sony, PS5 Düşünülerek Tasarlanan Yeni TVlerini Tanıttı

Sony, CES 2020’de 8K, 4K, OLED ve LCD televizyonlardan oluşan, umumiyetle tam konut filmi deneyimine odaklanan hayli geniş bir TV yelpazesini tanıttı. Bunların arasında üst seviye ses özellikleri ve en son Android 9.0 akıllı platformu da bulunuyor.

Her ne kadar pek çok kişinin bir Sony televizyon almasındaki maksadın oynamak olmayacağı söylenebilse de, Sony’den bahsederken PS5’i anmamak pek mümkün değil. Sony’nin TV ve oyun konsollarının entegrasyonlu olmaları doğal ki şaşırılacak bir durum değil, Yeni televizyon filosunun mahsusen “yolda olan yeni nesil oyun konsolları” düşünülerek üretildikleri belirtiliyor. Televizyonlar, PS5 ve rakibi Xbox Series X performansını en üst seviyeye çıkarmak için 8K çözünürlükte HDR, 120fps ile 4K çözünürlük ve “HDMI girdileri ile süratli reaksiyon süresi” sunuyor.

Her ne kadar bu özelliklerin tam olarak yeni oldukları söylenemese de şimdi çok yaygın olmadıkları kesin ve yeni tanıtılan yekun 5 televizyon setinden yalnızca ikisi 120Hz 4K imaj desteği sunuyor. Üst seviye 8K modeli Z8H hem 60Hz ile 8K, hem de 120Hz ile 4K olarak çalışabilirken, X900H 4K LED eseri yayımından bir vade sonra bir yazılım güncellemesi ile 120Hz 4K desteği sunacak.

Z8H, Sony’nin X1 Ultimate işlemcisine, Full Array LED’e, art ışıklı kumandaya ve sesi, ekrandaki imgelerin konumuna nazaran koordine eden ses sürücülerine sahip olacak ve 85 inç ve 75 inç boyutları ile sunulacak. X900H ise 49 inç ekrana kadar inen beş farklı boyut seçeneği ile daha çok orta seviye bir LCD modeli olacak.

Geri kalan modeller üst seviye paneller ve 4K çözünürlük sunacakken, tam olarak yeni nesil PS5 konsolunun gereksinimlerini karşılamak için üretilmiş değiller. A9S Master Series, yeni 48 inç boyutu ile OLED ekran ve Dolby Vision ve Atmos desteği sunarken, A8H OLED 55 inç ve 65 inç boyutlarına sahip olacak.

Yorum Ekle