Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sony, PlayStation Vue’yu Satmaya Çalışıyor!

Sony, PlayStation Vue’yu Satmaya Çalışıyor!

Görünene nazaran Sony, artık para kaybetmek istemediği bir hizmet olan PlayStation Vue‘yu satmayı planlıyor. The Information’ın bildirdiğine nazaran firma, Bank of America’nın Merrill Lynch yatırım öbeğinin desteğini alarak online yayın hizmeti için alıcı aramaya başladı. Yapılacak satış hem Sony’nin teknolojisini, hem de yaklaşık 500.000 üye barındıran PlayStation Vue üye listesini içerecek.

Yapılan çok sayıdaki artırıma karşın Sony, hala hizmet ile para kazanamıyor. Şimdi geçtiğimiz yaz firma, tüm çok kanallı planların fiyatını aylık 5 dolar yükseltmişti. Bir evvelki yaz da birebir artırım yapılmıştı. Firmanın en iyi “Erişim” seviyesi şu anda aylık 49,99 dolar fiyata sahip ve ucuz bir seçenek arayanlar için pek müsait olduğu söylenemez. 

Savlara nazaran Sony’nin potansiyel alıcılarından biri, spor odaklı akış hizmetlerine odaklanan FuboTV olarak gözüküyor. Lakin The Information’ın belirttiğine nazaran bu görüşmeler mealli bir noktaya ulaşmadı ve Sony öbür alıcılarla görüşebilir. Bildirilene nazaran ABD’de online kablolu akış hizmeti sunan firmalar arasında Sony, kablo kanalları taşımak için en ziyade para ödeyen firma. Satış sürecini daha da karmaşıklaştıran durumlardan ise, Sony’nin tüm kablo mutabakatlarını iletemeyebilecek olması.

Bir açıdan bakıldığında, PlayStation Vue’nun zorluk yaşıyor olması şaşırtıcı değil. Hizmet, PlayStation platformu için pek entegrasyonlu değil. PS4 ile bir arada Sony’nin pazarlama bildirilerinin büyük bir kısmı oyunlar üzerine odaklanıyordu ve velev birtakım durumlarda konsolun multimedya özelliklerinden bile bahsedilmiyordu.

Yorum Ekle