Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sony, PlayStation 5 İçin Daha Çok “Özel Oyun” İstiyor

Sony, PlayStation 5 İçin Daha Çok “Özel Oyun” İstiyor

Şu andaki PlayStation önderi Jim Ryan‘ın tahlillerine bakılırsa, yolda olan PlayStation 5 konsolu, kendisinden beklemeyeceğiniz birtakım sürpriz şahsi oyunlar ile gelebilir. Bu tefsirlere nazaran firma, daha ziyade kişisel PS4 ve PS5 oyunu yapmaları için yeni stüdyolar arıyor.

GamesIndustry.biz ile görüşen Ryan, ekibinin, PlayStation’ın bir numara parti portföyünü geliştirmek için “her devir arayışta” olduğunu söyledi. Ryan, stüdyoları satın almanın epey pahalı bir teşebbüs olduğunu, bu sahada yapabilecekleri daha pek çok şey bulunduğu gelgelelim dikkatli davranmaları gerektiğini belirtti.

Doğal ki yeni satın alımların Sony’nin seçeneklerini genişleteceği de kesin. Yeni PS5 konsolu ve gelişmiş yeteneklerinin yanı sıra, var olan PS4 konsolu da bir müddet daha desteklenmeye devam edecek ve oyuncular ve geliştiricilerin bu geçiş sırasında boşta kalmamaları için her iki için de seçeneklerin sunulmaya devam etmesi gerekecek.

Oyuncular açısından bakıldığında ise.. Favori oyun stüdyolarının muayyen bir platform sahibi tarafından alınması konusunda çelişkili hislere sahip olmaları şaşırtıcı olmaz. Bu süreç ile bir arada stüdyolar muhtaçlık duydukları menşe ve desteğe sahip olsalar da, üst bir noktaya bağlanmaları ile birlikte yukarıdan aşağıya bir tesirin geldiği ve bunun münhasıran oyunların dağıtım haline yansıdığı açıkça görülebiliyor.

Yorum Ekle