Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Son 10 Yılda Çıkan En âlâ PC Oyunları

Son 10 Yılda Çıkan En âlâ PC Oyunları

Geçtiğimiz on yıl içerisindeki oyunların birçoğunun değişik yanı, modlar, genişleme paketleri ve yüksek oyuncu sayılarıyla hala oynanabilir olması. 2020’ye girdiğimizde, PC oyunları için mükemmel geçen bir on yılı da geçmişte bırakmış olduk. Bu metnimizde 2010’dan beri çıkan en âlâ oyunların bir kısmını bir araya getirdik.

8. Minecraft

Lego’yu adeta sanal yerküreye taşıyan, oyuncuların yaratıcılıklarını ortaya koymasına imkan tanıyan Minecraft, birebir devranda hayatta kalma cinsinin de öncülüğünü yaptı.

7. Sid Meier’s Civilization V

Neredeyse 10 sene evvel çıkan Civilization V’in Steam’de en çok oynanan 25 oyun arasında olması, serinin en kolay erişilen oyunu olmasına bağlı. Yapay zeka biraz problemli olsa da, bu noktada topluluğun geliştirdiği mod Vox Populi devreye giriyor.

6. Crusader Kings 2

Antlaşma, açgözlülük, çiftlik ve Makyavelizm, Crusader Kings 2’yi oynarken sahip olmak isteyeceğiniz şeylerden yalnızca birkaçı. Oyundaki sonu gelmeyen olasılıklar, Crusader Kings 2’yi hikaye oluşturan oyunların en düzgünlerinden bir tanesi yapıyor.

5. Rocket League

Roket yakıtlı araçlarla futbolu bir araya getiren Rocket League, külliyen fizik tabanlı bir oyun. Gelişmiş mekaniklere sahip oyunda galip gelebilmek için yetenekleriniz üzerinde çalışmanız kaide.

4. The Elder Scrolls V: Skyrim

2011’den beri her kıymetli konsol tanıtımıyla birlikte tekrar canlanan oyun, en âlâ deneyimi PC’de sağlıyor. Skyrim’in PC’deki en atmosferik açık yerküre oyunlarından biri olduğundan kuşku yok.

3. Portal 2

Portal 2’de tüm oyun tarihinin en farklı silahlarından biri olan Portal Gun’u kullanarak zihninizi zorlayan ve giderek zorlaşan köstekleri aşmaya çalışıyorsunuz. Zati gereğince enteresan olan oyun, özenle yazılmış bir hikayeyle destekleniyor.

2. Dark Souls

Dark Souls’u kopyalayanların sayısına bakarsak, onun son on yılın en tesirli oyunlarından biri rahatça söyleyebiliriz.

1. The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3, şimdiye kadarki en ayrıntılı açık yerküre oyunlarından bir tanesi. Köylülerin işleriyle ilgilenmekten ormanlarda dolaşmaya eksiksiz bir atmosfere sahip olan The Witcher 3 oyunların son dokuz senede nereden nereye geldiğini gösteriyor.

Yorum Ekle