Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Soğuk havalardan cilt nasıl korunur?

Soğuk havalardan cilt nasıl korunur?

Cildinizi soğuk rüzgarlardan korumak için kesinlikle bakım yapmalı ve kurumasını önleyerek kremler kullanmalısınız. Bu adımı yapmak kırışıklıkların azalmasında büyük rol oynuyor. Sizler için soğuk havalarda cildinizi rahatlatacak konutta yapabileceğiniz maskeleri bir araya getirdik.

Kış aylarında olumsuz hava kurallarından en çok da cildimiz etkilenir. Soğuk hava, yağmur, rüzgar; her devir cildi yoran, yıpranmış görünmesine neden olan iklim koşullarıdır. Bununla birlikte kışın gün boyunca egzoz dumanı, baca dumanı üzere olumsuz kaidelere maruz kalmış ciltte erken yaşta kırışıklık görülmesi maatteessüf mümkündür. Vakitle hassaslaşan cilt bu mevsimde gerçek bakımı yapmak değerlidir. Cildinizi devamlı ak tutarak sivilce ya da siyah nokta üzere oluşabilecek cilt sıkıntılarını engellemiş olursunuz.Bakım rutininizi değiştirerek ya da konutta bir kaç gereç ile yapabileceğiniz bakım kürleri, cildinizin yenilenmesine yardımcı olacaktır. Rüzgarla bir arada gelen kuru cilt sıkıntısıyla baş etmeye çalışanlar için harika bir teklifimiz var. Önce oda sıcaklığından biraz daha sıcak bir suyla yüzünüzü yıkayın. Bu adım ciltteki gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır. Ardından herhangi bir temizleme jelini yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Temizleme sürecinden çabucak sonra soğuk suyla cildinizi durulayabilirsiniz. Bu adım da gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacaktır. 

SOĞUK HAVALARDA CİLDİNİZE DÜZGÜN GELECEK 3 FARKLI KÜR;

1- NEM MASKESİ

GEREÇLER

1 adet havuç
Yarım olgunlaşmış avokado
1 yemek kaşığı
1 adet yumurta sarısı

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Havucu tavada yumuşayana kadar pişirin. Akabinde avokado ile birlikte ezerek içerisine bal, zeytinyağı ve yumurta sarısını ekleyin. Homojen kıvama gelen kadar karıştırın. Temizlenmiş cildinizde 15 dakika boyunca bekletin. Ilık su ile temizleyebilirsiniz.

2- PARLAK VE CANLI GÖSTEREN MASKE

GEREÇLER:

1 tatlı kaşığı mısır unu
Alabildiği kadar tuzsuz tereyağı
1 çay kaşığı saf zeytinyağı

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Tüm materyalleri bir kasede karıştırın. Krem kıvamına gelene kadar karıştırdıktan sonra 15 dakika dinlenmesini bekleyin. Berrak cildinize uygulayıp kurumasını bekleyin. Kuruyan maskeyi ılık su ile temizleyebilirsiniz.

3- CİLDİ RAHATLATAN MASKE

GEREÇLER

Yarım muz
2 yemek kaşığı

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Materyalleri homojen hale gelene kadar bir kasede karıştırın. Daha sonra cildinize uygulayıp, 20 dakika bekletin. Akabinde ılık su ile yüzünüzü durulayabilirsiniz.

Yorum Ekle