Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Soğuk havalardan cilt nasıl korunur? Kışın cilt bakımı

Soğuk havalardan cilt nasıl korunur? Kışın cilt bakımı

Cildinizi soğuk rüzgarlardan korumak için kesinlikle bakım yapmalı ve kurumasını önleyerek kremler kullanmalısınız. Bu adımı yapmak kırışıklıkların azalmasında büyük rol oynuyor. Sizler için soğuk havalarda cildinizi rahatlatacak meskende yapabileceğiniz maskeleri bir araya getirdik.

Kış aylarında olumsuz hava koşullarından en çok da cildimiz etkilenir. Soğuk hava, yağmur, rüzgar; her devir cildi yoran, yıpranmış görünmesine neden olan iklim koşullarıdır. Bununla birlikte kışın gün boyunca egzoz dumanı, baca dumanı üzere olumsuz kaidelere maruz kalmış ciltte erken yaşta kırışıklık görülmesi maatteessüf mümkündür. Devirle hassaslaşan cilt bu mevsimde yanlışsız bakımı yapmak değerlidir. Cildinizi devamlı arı tutarak sivilce ya da siyah nokta üzere oluşabilecek cilt dertlerini engellemiş olursunuz.Bakım rutininizi değiştirerek ya da konutta bir kaç materyal ile yapabileceğiniz bakım kürleri, cildinizin yenilenmesine yardımcı olacaktır. Rüzgarla birlikte gelen kuru cilt meselesiyle baş etmeye çalışanlar için harika bir teklifimiz var. Önce oda sıcaklığından biraz daha sıcak bir suyla yüzünüzü yıkayın. Bu adım ciltteki gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır. Ardından herhangi bir temizleme jelini yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Temizleme sürecinden acilen sonra soğuk suyla cildinizi durulayabilirsiniz. Bu adım da gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacaktır. 

SOĞUK HAVALARDA CİLDİNİZE UYGUN GELECEK 3 FARKLI KÜR;

1- NEM MASKESİ

MATERYALLER

1 adet havuç
Yarım olgunlaşmış avokado
1 yemek kaşığı bal
1 adet yumurta sarısı

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Havucu tavada yumuşayana kadar pişirin. Akabinde avokado ile birlikte ezerek içerisine bal, ve yumurta sarısını ekleyin. Homojen kıvama gelen kadar karıştırın. Temizlenmiş cildinizde 15 dakika boyunca bekletin. Ilık su ile temizleyebilirsiniz.

2- PARLAK VE CANLI GÖSTEREN MASKE

MATERYALLER:

1 kaşığı mısır unu
Alabildiği kadar tuzsuz tereyağı
1 çay kaşığı saf

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Tüm materyalleri bir kasede karıştırın. kıvamına gelene kadar karıştırdıktan sonra 15 dakika dinlenmesini bekleyin. Nezih cildinize uygulayıp kurumasını bekleyin. Kuruyan maskeyi ılık su ile temizleyebilirsiniz.

3- CİLDİ RAHATLATAN MASKE

MATERYALLER

Yarım muz
2 yemek kaşığı bal

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Materyalleri homojen hale gelene kadar bir kasede karıştırın. Daha sonra cildinize uygulayıp, 20 dakika bekletin. Akabinde ılık su ile yüzünüzü durulayabilirsiniz.

Yorum Ekle