Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Soğanın yararları nelerdir? Soğan hangi marazlara güzel gelir? Bir hafta boyunca soğan suyu içerseniz…

Soğanın yararları nelerdir? Soğan hangi marazlara güzel gelir? Bir hafta boyunca soğan suyu içerseniz…

Tabiatta bulunan en âlâ antibiyotik olan soğan hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Yüzyıllardır alternatif tıbbın vazgeçilmez ilacı olan soğan mahsusen bağışıklığı güçlendirmede tesirlidir. Saç dökülmesini önler. Kandaki şeker seviyesini düzenler. Hem çiğ hem de pişirilmiş olarak tüketilebilir. Eksperler mide rahatsızlığı olanların soğanı çiğ tüketmemeleri konusunda ikazda bulunuyor. Evet soğanın yararları nelerdir? Soğan hangi illetlere yeterli gelir? Bir hafta boyunca soğan suyu içerseniz…

Zambakgiller ailesine ilişkin acı bir tadı olan ve içeriğinde yüksek ölçüye asit bulunan soğan insan sıhhatine inanılmaz yararlar sağlar. A, B6, B-Kompleks, C vitaminleri, demir, folik ve potasyum açısından güçlü olan soğan birçok illetin semptomlarını önler. Eksperler tertipli tüketilen soğanın vücudumuzu zararlı bakterilere karşı koruduğu üzere vücudumuzda bulunan zararlı hücrelerin sayısın da azaltığını vurguluyor. Soğan yetiştiriciliği Antik Mısır’a kadar uzanıyor. Tıbbı tedavide alternatif olarak kullanılan soğan münhasıran kaynatılıp suyu tüketilirmiş. Mide asidini dengeleyen, sindirimi kolaylaştıran ve idrar söktüren en tesirli besindir.Çin ve Japonya devletlerinde kuru soğan ilaç olarak görülür. Yerküre umumunda ekilip tüketilir. 

SOĞANIN YARARLARI NELERDİR? BİR HAFTA BOYUNCA SOĞAN SUYU İÇERSENİZ…

Kozmetik eserlerin, ilaçların ve çevresel faktörlerin neden olduğu saç dökülmesini ve saç kıran marazını önler. İçerdiği B6 minareli saç dersinin hasara uğramış hücrelerini yeniler. Saç hacmini güçlendirerek ışıl ışıl bir görünüm kazanmasını sağlar.

Güçlü ve antibakteriyel unsurlara sahip soğan, vücudumuzda oluşma ihtimali olan enfeksiyon bakterilerinin neden olduğu üst teneffüs yolu marazlarının riskini azaltır. 

İçerisinde bulunan selenyum minareli bağışıklık sistemini güçlendirerek, kanser hücrelerine karşı savaşmasını destekler. Birebir devranda alerjik durumların yaşanma mümkünlüğünü köstekler.

Bir hafta boyunca tertipli tüketilen soğan suyu, karaciğerdeki yağ nispetini azaltır. Böylelikle akne ve yağlı sivilcelerin oluşmasını önler. Tıpkı devranda cildin alt katmanında bulunan dermis tabakasındaki gözenekleri temizleyerek cildin nefes almasını sağlar.

Yapılan araştırmalarda soğan suyunun kan basıncını dengelediğinden; damarı sertleşmesi, kalp rahatsızlıkları ve yüksek tansiyon üzere hastalıklarına yakalanma riskini aza indirdiği gözlenmiştir.

Soğanın içerisinde bulunan GPCS ismi verilen unsur kemiğin daha güçlü olmasını sağlar. Bu yüzden gelişim çağındaki evlatların, gebe bayanların ve yaşlıların sistemli tüketmesi gerekir. Ayrıyeten yapılan araştırmalarda soğan suyunun, kemik kırılmasını onarmada da yüzde 70 olduğu tespit edilmiştir.

Birtakım hatunlarda adet sancıları epey ağır makbul, kimilerinde ise bir kadro sıhhat problemlerinden ötürü adeti gecikir. Sistemli tüketilen soğan suyu bu iki probleminde yaşanma mümkünlüğünü azaltır.

– Kanser illetlerini önlemede birebir tesiri vardır. Mahsusen mide, bağırsak ve kolon üzere kanserler çeşitlerini önler. Sindirim sistemindeki tüm hücreleri yenileyerek fonksiyonlarını geliştirir.

SOĞAN HANGİ MARAZLARA DÜZGÜN GELİR?

Ekim aylarının başında bir hafta sistemli soğan kürü tüketildiğinde kış uzunluğu üst teneffüs yolları marazları önler.

Prostatit marazların yaşanmasının önüne makbul.

Bağırsaklardaki hücrelerin işlevselliğini artırarak hazımsızlık kabızlığı köstekler. 

Hücrelerin yapısını yeniler.

Saç dökülmemesini sağlar. Saç köklerini güçlendirir.

Kalp ve damar illetlerini önler.

Kan şekerini denetim eder.

Kemik ve kas yapısını güçlendirir.

Kronik uykusuzluğu önler.

Tiroid bezlerini düzenler. Hormonları istikrarlar.

Yorum Ekle