Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Snapdragon 7c ve Snapdragon 8c Tanıtıldı

Snapdragon 7c ve Snapdragon 8c Tanıtıldı

Qualcomm ve Microsoft, 2016’da 10’u ARM platformunda çalıştırma planlarını açıklamışlardı. Artık ise Qualcomm, Snapdragon Technology Summit 2019’da sırf PC için üretilen, Snapdragon 8cx’e emsal birkaç yeni işlemciyi tanıttı.

Yeni Snapdragon 7c ve Snapdragon 8c, ismindeki “extreme” sözcüğünün kısaltılmışı olan “x” harfini çıkarıyor. Yani 8cx’in üst seviye, 8c’nin seviye ve 7c’nin giriş olduğu söylenebilir. Snapdragon 850’den yüzde 30 daha süratli olan Snapdragon 8c, bir yapay zeka motoruna, 8cx’teki Snapdragon X24 4G LTE modeme sahip. Yonga setinin hangi Kyro işlemcileri kullandığı ise açıklanmadı.

Snapdragon 7c ise Kryo 468 işlemci ve Adreno 618 GPU ile geliyor. TOPS AI motoruna sahip işlemci, Snapdragon X15 hücresel modeme sahip.

Qualcomm, bu işlemcileri kullanacak olan PC’lerin ne vakit geleceğini söylemedi. Snapdragon 8cx’in yalnızca Samsung Galaxy Book S için duyurulduğunu görmüştük ve bu cihaz da gelecek seneye ertelendi. Bu arada 8cx’in 5G destekli sürümü Snapdragon 8cx Enterprise Compute Platform’un da tanıtıldığını söyleyelim.

Yorum Ekle