Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Siyah saç rengi nasıl açılır? Doğal yollarla saç rengi açmanın yolları

Siyah saç rengi nasıl açılır? Doğal yollarla saç rengi açmanın yolları

Siyah saç rengi çoklukla yaz aylarında ton olarak açıldığında hem daha havalı hem de daha sağlıklı bir görünüme kavuşur. Siz de hanenizde yapacağınız birtakım formüllerle doğal bir formda saçlarınızın rengini açabilirsiniz. Evet doğal bir halde saç rengi nasıl açılır? Siyah saçı boyasız açmanın yolları nelerdir? Gelin birlikte öğrenelim…

Saçlarını siyah renge boyayan bireylerin en büyük problemlerinden biri doğal rengine kavuşturmak için açma sürecidir. kolay siyah saç rengini açamayan şahıslar günümüzde birtakım hatunların ve kuaförlerin kullandığı metotları deneyebilir. Kendi ellerinizle saçlarınızın ton renginden bir kaç ton açık boya ile saçlarınızın rengini açmayı denediniz ve rastgele bir değişiklik ile karşılaşmadıysanız kesinlikle hazırladığımız formüllere bir göz atmalısınız. Zira saçlarınıza uygulayacağınız her süreç daha ziyade saçlarınızın zarar görmesine sebep olacaktır. Evet bu yollar nelerdir? Doğal tekniklerle siyah saç renginde açılma nasıl yapılır? Öğrenmek isterseniz metnimizi inceleyebilirsiniz.

PEROKSİK İLE SİYAH SAÇ RENGİ AÇMANIN YOLLARI

Yalnızca eczane ve birtakım kozmetik dükkanlarında bulunan  Kolestol likit Peroksit ile siyah saç renginizi kolaylıkla açabilirsiniz. Bu metot başkalarına nazaran riskli olsa da sonucu birçok kişi mutlu kalmıştır. Sarın aldığınız  kolestol likit peroksikini saçlarınıza uygulayacağınız vakit kesinlikle bir kompetan tarafından almalısınız. Ziyade uyguladığınızda saçlarınızın yanarak kopmasına velev daha berbat sonuçlarla müsabakasına neden olabilirsiniz.Eğer saç renginiz açık tonlarda ise %5 ile %6 civarında almalısınız. Saçlarınız epey koyu ve siyah bir renge sahipse, %8 ile %9 civarında bir peroksit kullanmanız gerekmektedir.

Eseri bir kabın içerisine koyup, temiz olan saçlarınıza uygulayın. Akabinde 2 ile 3 dakika bekleyip, saç kurutma makinesi ile kurutun. Daha sonra saçlarınızı şampuanla şıkça yıkayın. Uyguladığınız nahiyelerde sarih halde açılma olacaktır. 

EVET DOĞAL YOLLARLA SİYAH SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR?

Saçlarınızın daha az yıpranması dökülme ve kopmaların önüne geçmek istiyorsanız kesinlikle doğal yolları tercih etmelisiniz. 

– Çaydanlığa suyu koyup içerisine bir tutam kurumuş papatya atın. Bir taşım kaynayınca ocağın altını kapatıp demlenmesini sağlayın.Ilık hale geldiğinde açlarınıza şık masaj yaparak yedirin. Papatya suyu sürülü bir biçimde saçlarınızı güneşte bekletin.Bir müddet sonra siyah saç renginizde açılma olacaktır.

Siyah saçların renginde açılma olmasını isteyen hatunların denemesi gereken bir metotta limon kullanmaktan geçiyor. 1 adet limonu suyun içine sıkarak karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza uygulayın. Akabinde kuruyana kadar güneşte bekleyin. 

 Kullandığınız saç kremine 1 çay kaşığı tarçın ekleyerek karıştırın. Karışımı saçlarınıza şıkça uygulayın. 4 ile 5 saat arasında bekleyin. Akabinde yıkayarak durulayın. Saçlarınızda sarih bir açılma olacaktır. Fakat birçok kişi tarçın kokusunun saçta kalmasından ötürü bu usulü tercih etmemektedir.

Yorum Ekle