Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Siber Taarruza Uğramamak Artık Bir Mucize

Siber Taarruza Uğramamak Artık Bir Mucize

Antivirüs, internet güvenliği, uç nokta müdafaası ve DLP yazılımlarıyla kurumsal dijital güvenlikte Türkiye’nin en çok tercih edilen tahlillerini sağlayan ESET, kurumları gereksinime münâsib yanlışsız siber korunma konusunda bilgilendirmeye çalışıyor. Bu gayeyle düzenlenen ‘Security Days ‘ içtimalarının birincisi İstanbul’da yapıldı. Içtimalar yıl boyunca Bursa, Antalya, Kayseri, Gaziantep, Kocaeli, Denizli ve Konya’da da düzenlenecek.

İstanbul’da Divan Taksim Oteli’nde yapılan içtimaya ESET’in bayi, iş ortakları ve müşterilerinin yanı sıra çeşitli önde gelen kurumların IT başkanları katıldı. ESET Türkiye Satış Yöneticisi Asım Akbal, ESET Türkiye Dağıtıcı Kanalı ve Saha Küme Yöneticisi Hakan Meşhur’un yanı sıra Qnap Türkiye Devlet Yöneticisi İsmail Doğan ve Berqnet Umum Yönetici Yardımcısı Artuğ Tikiç birer konuşma yaptı.

Kâhin olmaya gerek yok

Içtimada konuşan ESET Türkiye Satış Yöneticisi Asım Akbal, “İnternet kontaklı hayat, inanılmaz iş imkanları sunuyor fakat maatteessüf bu gelişmenin karanlık tarafı da var. itibarıyla dijital yerküredeki zararlı yazılım sayısı 1 milyar adedi geçti. Tedbir almadan değil bilgisayarda iş yapmak, bilgisayarı açmak bile riskli hale eldi. Velev çok açık şunu söyleyebilirim, kâhin olmaya gerek yok. Geldiğimiz aşamada kurumunuzun siber hücuma uğramaması mucize olur. Bu kadar çok zararlı yazılım onlarca farklı yol deneyerek kimlik, şifre, parola, şirket data yahut hesaplarına ulaşmaya çalışıyor” tespitinde bulundu.

Farkına var, kabullen ve tedbir al

Akbal, laflarını şöyle sürdürdü “Dijital tehditlerin farkına varmamız ve bu tehditlerin oluşturabileceği riskleri kabullenmemiz ve korunabilmek için sahih tedbirleri almamız gerekiyor. Günümüzde zati sorun artık siber taarruza uğramak değil. Sorun, pek çok kurumun siber akınlara karşı hazırlıksız olması. Meğer katmanlı ve proaktif tahlillerle, taarruzları savuşturmak ve böylelikle pek çok ezadan, iş ve para kaybından kurtulmak mümkün.”

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle