Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Selülit nedir,nasıl makbul? Selülite neden olan besinler nelerdir? Selülitleri gideren içecek

Selülit nedir,nasıl makbul? Selülite neden olan besinler nelerdir? Selülitleri gideren içecek

Günlük yaşantınızda severek tükettiğiniz kimi besinler hatunların kaygılı düşü olan selülite neden oluyor. Adeta vücudun pürüzsüz görünmesini engelleyen selülit nedir, neden olur? Selülitin azalması için ne yapılmalıdır? Hangi yiyecekler selülite neden oluyor? Merak edilen soruların karşılığı bugünkü metnimizde.

Mahsusen bacaklarda, karın ortamında, kollarda yahut kalçada çıkan selülit, deri altında rastgele biriken yağların oluşturduğu bir manzaraya denir. Gözle görülür biçimde biriken bu yağlar, bayanların en büyük sorunlarından biridir. Sebebinin kilo alıp verme ilgili olduğu düşünülse de bu malumat muhakkak yanlıştır. İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan selülitleri tabiattan gelen mucize besinlerle yok edebilirsiniz. Selülit sadece kilolu hatunlarda görüldüğü düşünülse de kasların deriye yapışmasını sağlayan kolajenin lifli yapısından ötürü da ortaya çıkabilir. Yaşlıların ve ziyade kiloluların cilt yapıları selülite meyilli olsa da alışılagelmiş bireylerde de görülebilir.Özellikle de kol ve bacak kesiminde görülen selülitleri hem doğal hem de medikal prosedürlerle geçirmek mümkündür.

Yaş ilerledikçe artan selülite sebep olan birtakım besinler vardır. Yapılan araştırmalara nazaran, severek tüketilen kimi besinler selülitin ortaya çıkmasına velev çoğalmasına neden olabiliyor.

İşte selülitleri gideren mucize içecek tanımı:

GEREÇLER

100 gr marul
200 ml Hindistan cevizi suyu
3 halka dilim ananas
1/4 demet taze nane
1 limon suyu

YAPILIŞI

Bütün gereçleri pürüzsüz hale gelene kadar blender’dan geçirin. Buzdolabında soğuttuktan sonra tüketin.

İşte bu kadar!

SELÜLİTLERİ GİREN YİYECEKLER

KIZARTMALAR

Türk mutfağının en çok sevilen ve en çok tüketilen kızartmalar selülite sebep olan en zararlı besinlerden biridir. Vücut sıhhati açısından da zararlı olan kızartma prosedürü mahalline haşlama, ızgara yahut buharda pişirme tekniklerini tercih etmelisiniz.

ŞEKERLİ AZIKLAR

Şerbetli tatlılar, çikolata yahut kurabiyeler selülitin oluşmasına yer hazırlayan besinler arasında mahal alıyor. İşlenmiş şeker, kan şekerinin yükselerek vücudun depolamasına imkan sağlıyor. Bunun noktasına şekersiz kahve, şerbetsiz tatlılar, doğal şeker yani meyveler tüketmelisiniz.

HADDINDEN FAZLA TUZLU AZIKLAR

Hipertansiyon, kalp ve illetleri, kimi kanser cinsleri, felç, karaciğer ve böbrek marazları üzere önemli marazların ortaya çıkmasını sağlayan şiddetli tüketimi tıpkı vakitte selülitlerin oluşmasına da adeta yardımcı oluyor. Kan dolaşımını olumsuz cihette etkileyen tuzu kesinlikle hayatınızdan çıkarmalısınız.

KATI YAĞLAR

Sağlıklı vücut açısından nispeten büyük ehemmiyet taşıyan besinler arasında taraf alan yağlar, katiyetle katı olmamalı. Tercih ettiğiniz mutlaka zeytinyağı üzere bitkisel yağlar, sağlıklı yağlar, doymamış yağlar olmalıdır. Marketlerde satılan katı yağlar, selülitlerin artmasına sebep oluyor.

Yorum Ekle