Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Scrub nedir, faydaları nelerdir ve evinizde rahatlıkla Scrub bakımı yapın

Scrub nedir, faydaları nelerdir ve evinizde rahatlıkla Scrub bakımı yapın

Cildinizi yenilenecek, meyyit derileri yok edecek adeta pürüzsüz bir kıvama gelmesini sağlayacak yeni bir sistemi sizlerle tanıştırıyoruz. Günümüzün modası haline gelen scrub yolu ile cildinizi şımartmaya mısınız? Peeling prosedürüne rakip olacak üstelik külliyen organik olan Scrub usulüyle tanışmak için heyecanlanıyorsanız kesinlikle metnimizi inceleyin.

Scrub nedir?

Scrub, banyo sırasında bir yapılan bir bakım çeşididir. Uzun yıllardır Victoria Secret modellerinin yaptığı, vazgeçilmez bir rutin oluşturduğu Scrub formülü, vücuttaki birçok sorunu ortadan kaldırırken adeta pürüzsüz bir vücuda kavuşmanıza yardımcı oluyor. Kozmetik dünyasında da çeşitlenen scrub, kıl dönmesi, selülit, batık, çatlak ve meyyit deriler üzere problemlerin giderilmesi için uygulanıyor. Yeni bir bakım çeşidi üzere görünen scrub hakkında merak detayları bugünkü metnimizde sizler için mercek altına aldık.

Çoğunlukla banyoda uygulanan scrub, tüm vücudun yenilenmesine yardımcı olan dehşetli bir temizleme prosedürüdür. Siz de cildinizdeki kuruluk, çatlak, kıl dönmesi üzere sıkıntılardan şikayetçiyseniz kesinlikle bu usulü denemelisiniz.

Scrub nedir, faydaları nelerdir ve evinizde rahatlıkla Scrub bakımı yapın

Vücudun her ortamına yapılabilen scrub, yapılırken nispeten dikkat edilmesi gereken kıymetli bir yoldur. Bu süreci yaparken doğal eserleri kullanmak kıymetlidir zira bu süreci başarılı bir duruma getiren doğal eserlerdir.

SCRUB ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Ayak Scrubları: Ekseriyetle uzun mühlet ayakta çalışanların yaşadığı topuk çatlakları, ayak mantarları, meyyit deriler üzere problemleri ortadan kaldırmaya yarayan ayak scrubları, bu formül sayesinde adete yumuşak ve bakımlı bir görünüme kavuşuyor. Ayrıca pratik esnasında kullanacağınız doğal gereçlerde hoş kokulu olanları tatbik bahtınız olacaktır.

SCRUB ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Yüz Scrubları: Bu metodun en çok dikkat edilmesi gereken kesimidir. Bu süreci yüzünüze uygulamak için çok sayıdaki scrubtan birisini tercih edebilirsiniz. Bunun canlı, sağlıklı ve parlak bir görünüm sağlamasına yardım edeceğini bilmelisiniz. Ciltteki leke, siyah nokta, beze, sivilce ya da pul pul dökülme üzere meseleleri gideren yüz scrobu cildinizi şımartacak.

Vücut Scrubları: En bilindik yolu olan vücut ortamı scrubu selülit, ayva tüyleri, kıl batması, çatlak üzere sıkıntıları ortadan kaldırmak için kullanılıyor. Ayak ve yüz scrubları için hazırlanan materyaller daha ince yapılı ve derine inmeye sahip olması ile dikkat çekmektedir. Lakin vücut derimiz için olan süreçler için daha kalın scrubları tercih edilmelidir. Zira vücut derimiz yüz derimize nazaran daha az hassastır.

SCRUB NASIL UYGULANIR?

Scrub Uygulaması

Scrub, tatbike başlamadan evvel kesinlikle yerin sıcak suyla yumuşatılması ve ıslatılması gerekmektedir. Uygulamayı yapacağınız bölgeye göre gerekli ölçüsü elinize alın. Örneğin yüzünüz için fındık kadar scrub kâfi olacaktır. Masaj yapar üzere yüzünüze scrub’ı uygulayın. Bu süreci elinize aldığınız scrubın içinde bulunan tüm parçacıkların eridiğinden emin olana kadar devam edin. Son olarak sürecin yapıldığı nahiyeyi bol su ile durulayın. Tüm yapmanız gereken bu kadardır.

Evinizde Rahatlıkla SCRUB Yapın

MATERYALLER

1 adet limon
2 yemek kaşığı zeytinyağı
2 yemek kaşığı hindistan cevizi
Kuru lavanta
3/4 çay bardağı İngiliz tuzu
İsteğe nazaran lavanta

evde cilt bakımı

YAPILIŞI

Bir kasenin içerisine limonun suyunu sıkın, akabinde kalan gereçleri ekleyerek güzelce karıştırın. Karışımı biraz dinlendirdikten sonra kullanabilirsiniz.

Haftada 1 kere scrub pratiği istediğiniz sonucu almaya yetecektir. Fazla uygulamak ciltte farklı reaksiyonlara olabilir.

Detoks bakımı hakkında daha fazla bilgi almak istersen bu yazıyı okuyabilirsin.

Yorum Ekle