Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sarsıntı Fay Hattı Sorgulama Ekranı – AFAD ve MTA fay haritaları

Sarsıntı Fay Hattı Sorgulama Ekranı – AFAD ve MTA fay haritaları

Manisa ve Elazığ sarsıntılarının akabinde zelzele fay hattı sorgulama ekranı ve fay hattı haritaları sıklıkla araştırılmaya başlandı. En çok merak edilen bahislerin başında Kuzey Anadolu Fay Hattı hangi bölgeleri kapsar? sorusu geliyordu. Tüm bu soruların cevabı AFAD ve MTA’dan geldi.

Hanemin Altından Fay Hattı Geçiyor Mu?

Devletimizin yerlerinde bulunan fay hatlarının haritasını çıkaran MTA ve AFAD, fay hatlarının Türkiye’nin hangi nahiyelerden geçtiğini gösteren web sahifelerini erişime açtı. Bu sahifeden zelzele fay hattı haritasını görebilir, “Konutumun altından fay hattı geçiyor mu?” sorusunun karşılığını öğrenebilirsiniz.

Zelzele Fay Hattı Haritaları

Fay hattı sorgulama” süreci sayesinde fay hattı haritası Afet ve Acil Durum Idaresi Başkanlığı (AFAD) ve Maden Tetkik ve Arama Umumi Müdüriyeti (MTA) olguları basitçe görüntülenebiliyor. Böylelikle kendi bulunduğunuz nahiyeden bir fay hattının geçip geçmediğini, her sene güncellenen fay hattı haberlerine bakarak görebiliyorsunuz.

Türkiye’ye şahsi fay hattı haritası sorgulama ekranı, yaşanan son sarsıntıların akabinde çok vatandaşın araştırdığı mevzu oldu. MTA ve AFAD tarafından listelenen fay hatları, birkaç adımda kolay kolay görüntülenebiliyor. Fay haritası ile hangi kent ya da kazadan fay hatları geçtiğini gösteren iki kurum, bu haberleri belli başlı aralıklarla güncelliyor.

AFAD Fay Hattı Haritası Sorgulama Ekranı

AFAD’ın E-devlet üzerinden görüntülenebilen haritası için .

MTA Sarsıntı Fay Hattı Haritası Sorgulama Ekranı

MTA’nın yenilenmiş diri fay hatları haritasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle