Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung’un Karlı iPhone Ittifakı Tehlikede

Samsung’un Karlı iPhone Ittifakı Tehlikede

Apple’ın iPhone’da OLED ekranlara geçtiğinden bu yana en değerli OLED tedarikçisinin Samsung olmasının olağan bir nedeni var: Samsung dışındaki ekran üreticilerinin hiçbiri, firma kadar yüksek kalitede ve kapsamlı üretim imkanlarına sahip değiller.

Gelgelelim Samsung’un rakipleri bir vadedir sıkı çalışıyorlar. Bunlar arasında öne çıkan Çinli BOE Display, Samsung ile olan arayı kapatmak için bir vadedir büyük bir efor sarf ediyor. Yeni raporlara nazaran firma, Samsung’un en karlı mutabakatlarına göz dikmiş durumda.

Kısa bir mühlet evvel LCD TV panel tedarikinde yerküre çapında bir numaraya yükselen BOE, OLED üretimi için bir vadedir kıymetli yatırımlar yapıyor. Bugün itibariyle firmanın Apple’dan sipariş alacak seviyeye ulaştığı belirtiliyor. BOE’nin ekranları Apple’ın sıkı kalite koşullarını bölgesine getirirse, Apple’ın tedarikçilerinden biri olabilir.

Raporlara nazaran BOE, 2021 itibariyle iPhone için 45 milyon OLED ekran üretebilir seviyeye ulaşacak. Bu durumda Samsung, Apple’a yaklaşık 45 milyon daha az ekran satacak demektir. Buna karşın Samsung, Apple’a değerli ölçüde ekran satmayı sürdürecek olsa da, bu türlü bir durumda Apple rakibine olan bağlılığını azaltabilir. Şimdilik her şey dedikodudan ibaret olsa da, konuşulanlar gerçeğe dönüşürse şaşırmayacağız.

Yorum Ekle