Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung’un Galaxy A90s Bilmecesi Çözüldü!

Samsung’un Galaxy A90s Bilmecesi Çözüldü!

SM-A907F model numaralı Samsung cihazında kullanılması gereken batarya kısa bir müddet evvel Güney Kore’de sertifika alınca, Galaxy A90s argümanları da gündeme gelmişti. SM-A907F modeli, argümanlara nazaran Galaxy A90s olacaktı. Fakat SamMobile, bu eserin piyasaya sürülmeyeceğini doğruladığını söylüyor.

Sammobile bundan altı ay evvel SM-A907F’nin varlığını ortaya çıkarmıştı fakat Samsung, bu cihazın alanına Galaxy A90 5G’yi piyasaya sunmuştu.

Galaxy A90 5G’nin teknik olarak A90s olduğu söylenebilir ama 5G ilişki desteği sayesinde model numarası SM-A908B olarak fark gösteriyor. Başkaca bu cihazın piyasaya A90s olarak gelmemesinin mantıklı olduğu da söylenebilir. Sonuç olarak Samsung’un bir “s” sürümünü sunmadan evvel bir Galaxy A90 telefon yayımlamış olması beklenebilir ve Galaxy A90 olması gereken telefon Galaxy A80 olarak gelmişti. Elhasıl, Samsung’un 2019 Galaxy A serisinin üst seviyesi için bir isim üzerinde karar veremediği ve Galaxy A90s’nin artık var olmadığı söylenebilir.

Var olan telefonlardan biri ise Galaxy A91 ve bu telefonun model numarası da SM-A915F. Kısa bir müddet evvel özellikleri sızan A91, Galaxy A90 5G üzere üst seviye bir telefon olacak ve Snapdragon 855, 4500mAh batarya ve 45W süratli şarj üzere özellikler ile sunulacak. Galaxy A91’in ne hengam sunulacağı şimdi tam olarak net değil gelgelelim Android 10 ile test edildiği düşünülürse, ’den sonra geleceği kestirim edilebilir.

Yorum Ekle