Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung’un CES 2020 Tanıtımı: Sizi Takip Eden Top

Samsung’un CES 2020 Tanıtımı: Sizi Takip Eden Top

Samsung‘un CES’teki açış konuşması, eser olmayan bir eserin tanıtımına sahne oldu. Firma, geleceğin akıllı hanesini, akıllı kentlerini ve akıllı arabalarını kapsayan bir konuşma yapsa da, tam manasıyla bir eser tanıtmadı, daha çok bir hizmet beyanı yaptı.

Tanıtılan esere en yakın şey, konutunuzda yuvarlanarak peşinizden gelen top oldu. Ballie (okunuşu ‘bali’) isimli top, piyasaya sürülecek üzere görünmüyor zira çıkış tarihi, fiyatı ve özellikleri açıklanmadı. Topun tanıtımı, sahnede Samsung’un Kuzey Amerika tüketici CEO’su HS Kim tarafından yapıldı. Küçük sarı top, Kim’i kovalarken Samsung, birbirine bağlı olan cihazların geleceğinden bahsetti.

Şayet izleyicilerden gelen ıslıklar da olmasaydı, bu sarı top son kademe dehşetli görünecekti.

Aktiflikte görünen değişik sayılabilecek bir farklı “eser“, Samsung’un GEMS‘e (Gait Enhancement and Mobility System) yaptığı idi. Bununla birlikte geçen sene neyin tanıtıldığını kimse hatırlamadığından, neyin geliştirildiği de çok dikkat çekmedi. İnsan tarafından giyilen yarım dış iskeletten, bir AR gözlüğü ve saatten oluşan sistem, daha formda olmanızı sağlıyor. Sistemi üzerine giyen kişi, gözlükler sayesinde sair bir gerçekliğe geçiyor ve burada ferdî eğitmeninden talimatlar alıyor.

Yapay zeka destekli öğretmeninizle konuşmak sefalı olsa da, ortada tekrar bir çıkış tarihi yahut fiyat yok.

Bu iki “ürün” dışında Samsung, önümüzdeki 10 sene neler yapacağından bahsetti. Saklılığa ehemmiyet vereceğini söyleyen firma, yapay zekayla ilgili süreçleri bulutta değil, telefonda yapacağını söyledi. Yani Ballie, en azından Samsung’a nazaran sizi gözetlemeyecek.

Yorum Ekle