Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung’den Beklenen Gelir Açıklaması Geldi!

Samsung’den Beklenen Gelir Açıklaması Geldi!

Samsung 31 Aralık tarihinde sona eren çeyrek için gelir duyurusunu yaptı ve bir evvelki çeyrekteki 62 trilyon KWR (yaklaşık 52 milyar dolar) gelirinden 59,88 trilyon KWR’ye (yaklaşık 52 milyar dolar) düşüş bildirdi. Firma, çeyrekler arasındaki bu düşüşün en kıymetli sebebinin, yeni bir üst seviye telefonun piyasaya sürülmemesi olarak gösteriyor. 

Gayri nedenler olarak bellek çiplerinin fiyatlarının azalması ve panellerindeki satışların zayıflaması gösteriliyor. Enteresan bir biçimde firma, premium eserler için daha az talep olduğunu söylemekte. Öte yandan, olgu merkezleri ve beyaz eşya gelirinin artışı ve umum olarak masrafların azalması dikkat çekiyor. Başkaca yüksek çözünürlüklü manzara algılayıcılar ve HPC çipleri de firmaya kar sağlamış durumda.

Güney Koreli devin, kapaklı ve katlanabilir  Galaxy X Flip’i 11 Şubat tarihindeki Unpacked etkinliğinde tanıtması bekleniyor. Firmanın şu ana kadar sunduğu ve güncelleme beklediği söylenebilecek tek eserin Galaxy Fold olduğu düşünülürse, yeni katlanabilir dizaynları sunmasının ilgi alımlı olabileceği bir gerçek. Ayrıca yeni Galaxy S modelleri de, Samsung’a sürat kazandıracak üzere görünüyor.

Yorum Ekle