Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung’dan Yeni Bir AR Patenti!

Samsung’dan Yeni Bir AR Patenti!

Görünene nazaran Samsung‘un, artırılmış gerçeklik yerinde rakiplerinin gerisinde kalmaya hiç niyeti yok. Yeni bir tasarım patenti başvurusu, Koreli devden yeni bir AR başlığı beklememiz gerektiğini söylüyor. 

Samsung’un kendi AR başlığı üzerinde çalıştığı söylentileri yıllardır varlığını koruyor. Bu arada Gear VR serisi sunuldu ve Galaxy Note 10 da dikkat cazibeli bir halde VR desteğine sahip değil. Yeniden de Samsung’un AR yolunu tercih etmesine yönelik net işaretler bir vadedir bulunuyordu. Yeni ve yakın devranda alınan bir patent de bu beklentiyi desteklemek ismine nispeten tesirli.

GalaxyClub tarafından gösterilen ve Güney Kore’de birkaç gün evvel yayınlanan Head Mounted Display (Kafaya Takılan Ekran) başlıklı tasarım patentinin başvurusu bu yılın Şubat ayında yapılmış. Yani Samsung’un geliştirmekte olduğu yahut geliştirmeyi planladığı eser hakkında göreceli olarak yeni bir fikre sahip durumdayız. Başkaca Samsung, cihazın modellenmiş bir görselini de sunmuş durumda.

Lakin bunun bir tasarım patenti olmasından ötürü, teknik özellikler hakkında malumatımız bulunmuyor. Tahminen iki ekran, muhtemelen iki ve gözlüğün sağ kolu ile bağlanan bir kablo bulunduğu söylenebilir. Ayrıyeten bir de hoparlör yahut çok küçük bir havalandırma olabilecek nokta da görülebiliyor.

Her devir olduğu Samsung’un bu eseri üretip üretmeyeceği yahut ne vakit satışa sunacağına dair iddia yürütmek mümkün değil. Tekrar de şimdilik bu patenti Samsung’un AR yoluna devam ettiğine yönelik net bir işaret olarak yorumlayabiliriz.

Yorum Ekle