Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung’dan Radikal Qualcomm Kararı!

Samsung’dan Radikal Qualcomm Kararı!

Qualcomm, pek çok şirketin yonga setlerini tercih ettiği bir şirket. Münhasıran mobil işlemcileriyle güçlü modellere imza atan , son devirde ise güvenlik problemleriyle anılıyor. Mobil işlemcileri içinde güvenlik açıkları tespit edilen Qualcomm, elbette bu nedenle iş birliği içinde olduğu şirketlerin de reaksiyonu toplamış durumda. Görünüşe nazaran bunlar arasına Samsung da dahil. Gelgelelim Samsung’un konusu diğer.

Samsung, son telefonları Galaxy S10 ve modellerinde Qualcomm’un ultrasonik parmak izi okuyucusuna bölge verdi. Tasarrufa sunulana kadar sağlıklı olduğu bilinen bu sensörde, sonrasında ise güvenlik açığı tespit edildi. Velev bu güvenlik açığı o denli bir boyuta ulaştı ki, pek çok bankanın Galaxy S10 ve Galaxy Note 10’daki pratiklerinde parmak izi oturum açma özelliğini devre dışı bırakmasına neden oldu. Samsung, bir güncelleme yayınlayıp hatayı düzeltmek için süratli davranmış olsa da, bu vaka şirketin imajı üzerinde olumsuz bir tesir yarattı kuşkusuz.

O nedenle Samsung, sonraki modellerinde artık ile çalışmayı bırakabilir. En azından Samsung tarafından gelen haberler bu cihette. Öte taraftan Qualcomm’un da yaklaşan Snapdragon Tech Summit‘te bu bahiste yeni güvenlik önlemlerini ve 2020 yılı işlemcisi Snapdragon 865 hakkında açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Yorum Ekle