Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung’a “Ülkemize Gelin” Çağrısı!

Samsung’a “Ülkemize Gelin” Çağrısı!

Samsung’un memleket ve nahiyelerde çeşitli tesisleri var ve şirket pek çok farklı tesiste de iştirakte bulunuyor. Vietnam’dan gelen bir davet ise, Samsung’a Vietnam’da yeni bir tesis açması cephesinde. Teklif direkt Vietnam Başbakanı tarafından gelmiş.

Kore Herald gazetesinde mahal alan habere nazaran, Vietnam Başbakanı Nguyen Xuan Phuc, Samsung’dan Güneydoğu Asya devletinde bir üretim tesisi kurmalarını istiyor. Vietnam Başbakanı’nın Samsung Electronics Lider Yardımcısı Lee Jae-yong ile yaptığı görüşmede bahsi geçen hususa ait olarak Samsung tarafından verilen yanıt ise şimdilik bilinmiyor. Ancak olumlu da olsa olumsuz da olsa, Samsung’un esasen Vietnam’da çok sayıda üretim tesisi var.

O denli ki Samsung, telefonlarını şu an büyük nispette Vietnam’da üretiyor. Akıllı telefonlarının neredeyse yüzde 58‘ini Vietnam’da üreten Samsung, ayrıyeten yeniden bu devlette televizyon, ekran ve batarya üretimini de gerçekleştiriyor. Güney Koreli şirket, 1995’ten bu yana buradaki üretim tesislerinde 130 binden ziyade kişi çalıştırmış ve 17 milyar dolarlık yatırımda bulunmuş. Lakin gönünen o ki bu Vietnam’a yetmemiş.

Samsung’un Vietnam Başbakanı’na verdiği yanıt merak konusu olsa da, şirketin Vietnam’ın başşehri Hanoi’de imalat aşaması süren Samsung Ar-Ge merkezi için yaklaşık 3000 Vietnamlı mühendis istihdam edeceği de biliniyor. Bu manada Vietnam Başbakanı koşulları biraz çokça zorlamış olabilir.

Yorum Ekle