Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung ve LG Telefonlarda Qualcomm Tehlikesi

Samsung ve LG Telefonlarda Qualcomm Tehlikesi

Yerkürenin en tanınan akıllı telefonlarına imza atan dev Güney Koreli şirketlerden Samsung ve LG için siber atak çanları çalıyor. Güvenlik araştırmacıları Samsung ve LG telefonları için güvenlik açıkları tespit ettiler. Açığın odağında ise, Qualcomm bulunuyor.

Check Point güvenlik eksperlerinin, Qualcomm yonga setlerindeki yeni güvenlik açıklarını ortaya çıkarmasından sonra kimi LG ve Samsung telefonların siber hücumlar için risk altında olduğu ortaya çıktı.

Samsung, LG ve velev Motorola üzere en âlâ akıllı telefon modellerine sahip şirketler hassas malumatları işlemcinin içinde inançlı bir meydanda depolamak için Qualcomm’un kullandığı ARM TrustZone teknolojisine dayanan Trusted Execution Environment (TEE)

Hususun ortaya çıkmasından acilen sonra Samsung ve LG kolları sıvayarak güvenlik açıklarını bir yama ile kapatmış. Motorola ise üzerine çalıştığını duyurmuş durumda. Lakin açığın eksperlerce ortaya çıkartılmadan evvel siber korsanlar tarafından suistimal edilip edilmediği şimdilik bilinmiyor.

Yorum Ekle

© 2013 - 2020 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.