Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung Telefonları, Muhtemelen Sandığınız Noktada Üretilmiyor!

Samsung Telefonları, Muhtemelen Sandığınız Noktada Üretilmiyor!

Samsung Galaxy telefonların büyük orantıda Çin’de yapıldığını düşünüyor olabilirsiniz. iPhone dahil birçok elektronik cihaz ve velev her cins Çin’de üretildiğinden, bu çok alışılagelmiş. Lakin Samsung, Çin’deki son kalan telefon fabrikasını bu sene kapattı.

2019 itibariyle Samsung, hiçbir telefonunu Çin’de üretmiyor. Firmanın daha evvel Çin’de iki fabrikası vardı gelgelelim memleketteki pazar hissesinin yüzde 1’in altına düşmesiyle üretimde kesinti yapıldı. Çin’de telefon üretmek Samsung için artık karlı bir iş olmadığından firma, üretimi farklı memleketlerde gerçekleştiriyor.

Bu noktada “orjinal Samsung eserleri nerede üretiliyor” üzere soruların karşılığı, açık. Firmanın kendi tesislerinde yahut ortakları aracılığıyla ürettiği tüm eserler, “özgünler” ve üretildiği tesisin Brezilya yahut Güney Kore’de olması bir fark oluşum etmiyor. Farklı alanlarda üretilen cihazlar arasında bir kalite farkı bulunmuyor. Elbette üzerinde Samsung logosu bulunan ve düzmece olmayan eserlerden bahsediyoruz.

Vietnam: Samsung telefonları şu an büyük nispette Vietnam’da üretiliyor. Firmanın yılda 120 milyon cihaz üretme kapasitesine sahip üretim Thai Nguyen kentinde taraf alıyor.

Hindistan: Samsung’un en büyük telefon fabrikası ve üretim kapasitesi bakımından yerkürenin en büyük telefon üretim tesisi, Hindistan’da bulunuyor. Bu tesislerin üretim kapasitesi, yılda 120 milyon. Burada üretilen telefonların birden fazla Hindistan pazarında satılıyor, fakat eserler Avrupa, Afrika ve Garp Asya’ya da ihraç ediliyor.

Güney Kore: Samsung, kendi devletinde de üretim tesislerine sahip. Firmanın kullandığı bileşenlerin değerli bir kısmı da Güney Kore’de üretiliyor. Fakat Güney Kore’nin tüm yerküreye Galaxy sevkiyatındaki hissesi, yüzde 10’dan az. Devlette üretilen telefonların birden fazla, lokal pazara yönelik.

Brezilya: 1999’da kurulan Brezilya tesisleri, 6.000’den ziyade çalışana sahip ve tüm Latin Amerika’ya hizmet ediyor. Bu tesisler sayesinde Samsung, Brezilya’nın yüksek ithalat vergilerini ödemekten kurtuluyor.

Endonezya: 2015’te açılan tesislerin yılda 800.000 ünite üretim kapasitesi var. Bu kapasite, mahallî talebi karşılamaya yetiyor.

Yorum Ekle