Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Samsung, Tahtını Alphabet’e Kaybetti

Samsung, Tahtını Alphabet’e Kaybetti

Samsung Electronics, bir vadedir önderi konumunda olduğu Avrupa Endüstriyel Ar-Ge Skor Tablosu‘nda artık önder değil. Son raporlara nazaran Samsung Electronics, 2018 yılının akabinde bu sene mekanını Alphabet’e bıraktı.

Gelgelelim bu Samsung’un küçüldüğü mealine gelmiyor. Velev rakamlara nazaran Samsung Electronics, Ar-Ge için geçtiğimiz yıldan daha ziyade yatırımda bulunmuş. 2019’da yüzde 10 daha çokça Ar-Ge yatırımında bulunan Samsung’un vites yükseltmesine karşın tekrar de dorukta tutunamamasının sebebi ise Alphabet.

Alphabet, 2019 yılı içinde Ar-Ge için 18.3 dolarlık yatırımla geçtiğimiz seneye nazaran yüzde 37 nispetinde daha çokça para dökerek skor tablosunda tepeye yerleşiyor. Öte yandan Ar-Ge konusunda Güney Kore’nin en büyüğü hala Samsung.

Avrupa Endüstriyel Ar-Ge Skor Tablosu’nda tepede bölge alan gayrı şirketler ise şöyle: Volkswagen, Apple, Huawei, Microsoft ve Intel.

Samsung’un 2014 yılından bu yana birinci 5’te mahal aldığı listede LG, 57’inci sırada bulunurken, Hyundai ise 63’üncü sıraya yerleşiyor.

Yorum Ekle