Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung, Tahtını Alphabet’e Kaybetti

Samsung, Tahtını Alphabet’e Kaybetti

Samsung Electronics, bir vadedir önderi konumunda olduğu Avrupa Endüstriyel Ar-Ge Skor Tablosu‘nda artık önder değil. Son raporlara nazaran Samsung Electronics, 2018 yılının akabinde bu mekanını Alphabet’e bıraktı.

Gelgelelim bu Samsung’un küçüldüğü mealine gelmiyor. Velev rakamlara nazaran Samsung Electronics, Ar-Ge için geçtiğimiz yıldan daha ziyade yatırımda bulunmuş. 2019’da yüzde 10 daha çokça Ar-Ge yatırımında bulunan Samsung’un vites yükseltmesine karşın tekrar de dorukta tutunamamasının sebebi ise Alphabet.

Alphabet, 2019 yılı içinde Ar-Ge için 18.3 milyar dolarlık yatırımla geçtiğimiz seneye nazaran yüzde 37 nispetinde daha çokça para dökerek skor tablosunda tepeye yerleşiyor. Öte yandan Ar-Ge konusunda Güney Kore’nin en büyüğü hala Samsung.

Avrupa Endüstriyel Ar-Ge Skor Tablosu’nda tepede bölge alan gayrı şirketler ise şöyle: Volkswagen, Apple, Huawei, Microsoft ve Intel.

Samsung’un 2014 yılından bu yana birinci 5’te mahal aldığı listede LG, 57’inci sırada bulunurken, Hyundai ise 63’üncü sıraya yerleşiyor.

Yorum Ekle