Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung, NEON ile Yapay İnsan Tanıtabilir

Samsung, NEON ile Yapay İnsan Tanıtabilir

Samsung, bir müddettir NEON isminde bir girişim ile merak uyandırıyor. Samsung’un Star Labs (Samsung Teknoloji ve İleri Araştırma Laboratuvarı) ünitesinin yönettiği girişim şu ana kadar büyük bir sır altında yürütülüyordu. Lakin tanıtım tarihinin yaklaşmasıyla birlikte Samsung ve Star Labs da suyu ısıtmaya başladı.

Koreli teknoloji devi Samsung, NEON için kişisel bir web sitesi hazırladı ve burada geri sayıma başladı. Öte yandan NEON resmi twitter hesabından da “Hiç yapay ? ile tanıştınız mı?” biçiminde iletilerle tansiyonu yükseltmeye başlayan şirket, birkaç evvel attığı tweet ile ise başları üzücü halde karıştırdı.

NEON = Artificial Human

NEON = ARTIFICIAL HUMAN

— NEON (@neondotlife) December 27, 2019

Yalnızca birkaç evvel NEON resmi twitter hesabından yapılan paylaşımda “NEON = Artificial Human” formunda tanımlandı. Bu bildiriden hareketle, CES 2020’de Samsung’un birinci yapay kişisini görebiliriz. Velev böylesi bir tanıtım gerçekleşirse bu birinci elbette sadece Samsung için gerçekleşmeyecek. Lakin Samsung’un bu kadar bilim kurgu temalı ve gerçekçi bir çalışma ile önümüze çıkacağından açıkçası şüpheliyiz. Şov hedefli olabilir lakin daha ileri gidip gitmeyeceğini daima birlikte göreceğiz.

NEON’un ne olacağına ait varsayımlar ise, Samsung’un halihazırda olan Bixby asistanının daha gelişmiş yahut daha komplike bir versiyonu olabilir halinde olurken, atılan bir gayrı resmi tweet ise bunu yalanlıyor. NEON, girişimin Bixby ile alakalı olmadığını ve velev daha evvel gördüğümüz hiçbir şeye de benzemediğinin altını çiziyor. Açıkçası bizler de nispeten meraklıyız.

CES , 7 Ocak tarihinde Las Vegas’ta başlayacak. Sizce Samsung hakikaten de “yapay insan” tanıtır mı yahut girişim ne olabilir? Tahlillerinizi bekliyoruz.

Yorum Ekle