Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung, Manalı Bir Mükafatın Daha Sahibi Olmayı Başardı!

Samsung, Manalı Bir Mükafatın Daha Sahibi Olmayı Başardı!

Samsung Display, geçtiğimiz aylar içerisinde, fabrikalarında üretilen atıkların geri dönüşümü konusunda epey büyük adımlar attı. Ve artık, Korea Herald’ın bildirdiğine nazaran şirket, global güvenlik firması UL tarafından Altın sertifika ile ödüllendirildi.

Bildirilene nazaran UL, %90-94 aralığında atık geri dönüşümüne sahip olan firmalara Gümüş sertifika veriyor. Altın sertifika ise %95’in üzerine çıkabilen firmalara veriliyor.

Samsung’un atık azaltma eforları yalnızca üretim tesislerinde değil, umumunda görülebiliyor. Bu yılın başlarında firma, plastik atığını azaltmak gayesiyle global olarak yeni bir başlattı. Bu kampanya da Galaxy S10 serisinin daha muhit dostu bir ambalaja sahip olmasını sağladı.

Ayrıyeten firma, birkaç ay evvel Wisetek Solutions ile iştirak kurarak Washington, DC’de e-atığı azaltma uğraşına başladı. Birebir hengamda da Samsung Netherlands (Hollanda) devlette satın alınan her Galaxy S10e’nin Gana ve Uganda’daki bir atık telefonun tutarlı bir formda geri dönüştürülmesini sağlayan bir kampanya başlattı…

Yorum Ekle