Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung, iPhone Pro İçin Tek Talip

Samsung, iPhone Pro İçin Tek Talip

Samsung Display’in 2019’un 3’üncü çeyrek raporlarında mobil cihazlar kategorisinde AMOLED üretiminde büyük bir sıçramada bulunarak en çokça çıkar elde eden şirket konumuna yükselmesi yakın bir vakitte çıkmıştı. Piyasada pek çok marka ile ekran konusunda çalışan Güney Koreli şirket, münhasıran de Apple ile epey sıkı bir çalışma halinde. Bugüne kadar çok sayıda iPhone modelinin ekranı Samsung tarafından tedarik edilirken, bu gelenek 2020 yılında da değişmeyecek üzere görünüyor.

Samsung ve Apple birbirine rakip 2 şirket olsa ve vakit hengam duruşmalarda kozlarını paylaşmak zorunda kalsalar da, birtakım noktalarda el sıkıştıkları bir gerçek. İki teknoloji devinin 2020 yılında da birlikte çalışacağı öngörülüyor. Apple’ın gelecek sene eylül ayında iPhone 12 modellerini piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu modeller arasında taraf alacağı düşünülen iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max telefonları için ekran tedariğinde Samsung ve LG’nin ismi geçiyor. Lakin LG’nin, bunlardan sırf iPhone 12 modelleri için ekran üreteceği söyleniyor.

Birebir raporda Samsung Display’in ise, iPhone 12 ekran üretiminde LG Display’e ekte bulunacağı yazarken, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max ekranlarının sırf Samsung’un elinden çıkacağı da sav ediliyor. Evet, Pro modellerin farkı ne olacak?

Rapor, Samsung’un, Pro modellerinin Y-OCTA OLED kullanması konusunda Apple’ı ikna ettiğini söylüyor. Hücre içi dokunma algılaması sağlayan Y-OCTA teknolojisi, tıpkı vakitte daha ince ve daha hafif bir katmana ve daha düşük üretim maliyetine sahip. Y-OCTA OLED panel, şu an için diğer hiçbir tedarikçi tarafından üretilmediğinden Apple’un Samsung ile bu bahiste el sıkıştığı söyleniyor.

Yorum Ekle