Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung Geliştiriciler Konferansı 2019 Gerçekleşti

Samsung Geliştiriciler Konferansı 2019 Gerçekleşti

Samsung Electronics, Samsung Geliştiriciler Konferansı‘nda (SDC19) Samsung platformlarının, geliştiricilerin tüketicilere daha yalın ve daha güçlü deneyimler sunmaları için sağladığı yeni yolların tanıtımını yaptı. Samsung Electronics IT &Mobil Muhabere Kısım Lideri ve CEO’ DJ Koh, husus ile ilgili şöyle konuştu: “Dünyanın geliştiricileri ve tasarımcılarıyla çalıştığımız için şanslıyız. Onlarla birlikte geniş kapsamlı ve inançlı bir cihaz ve servis ekosistemi yarattık. Gittiğimiz her alanda pürüzsüz ve kesintisiz bir halde yaşanacak yeni mobil deneyimlerin inovasyon yaratıcısı olma vizyonumuzu gerçekleştirmeye devam ediyoruz.”

Geliştiriciler için yeni fırsatlar yaratılıyor

Samsung bu yılın başlarında Bixby Marketplace’in lansmanını yapmış, böylelikle geliştiricilerin Bixby kapsüllerini milyonlarca Bixby kullanıcısına sunmalarını sağlayacak yeni bir yol yaratmıştı. Geçtiğimiz altı ay içinde Bixby geliştirici topluluğunun büyüklüğü ikiye katlandı. 2020’den itibaren Bixby Marketplace daha da büyüyecek ve geliştiricilerin daha çokça Samsung cihazına hizmet sunmalarını mümkün kılacak.

Samsung, SDC19’daki Bixby Geliştiriciler Stüdyosu’nda daha gelişkin Bixby özelliklerini tanıttı.

•Yeni Bixby Şablonları, geliştiricilerin sıfırdan başlamalarını gereksiz kılan, mevcut formları kullanarak yeni kapsüller yaratmalarını kolaylaştırıyor.

•Geliştirilmiş Bixby Manzaraları sayesinde geliştiriciler akıllı telefonların da ötesinde televizyonlar, tabletler, akıllı saatler ve buzdolapları için de standart dizaynlı kapsüller yaratabilecekler.

•Geliştiriciler artık kapsüllerini Doğal Lisan Kategorisi altında sunabilecekler. Kullanıcılar, radyo, haber, navigasyon üzere rastgele bir kategoride Bixby’den yardım istediklerinde, kapsülün tam ismini söylemeseler bile Bixby onlara daha kolay ve daha süratli yardımcı olacak bir kapsülü önerebilecek.

SmartThings üzerinden yenilikler sunuluyor

Günümüzde çok daha ziyade sayıda tüketici, ağ temaslı cihaz ve servislerin günlük hayatı ne kadar kolaylaştırdığını görebiliyor.

Samsung, geliştiricilere mevcut cihazlarını geliştirmeleri ve SmartThings platformu ile entegrasyonunu sağlamalarına yardımcı olacak yeni özellikleri tanıttı.

•Yeni Rules API, bireylerin günlük rutinlerini geniş çeşitlilikte SmartThings cihazları üzerinden yansıtan daha ziyade otomatikleştirilmiş akıllı mesken deneyimleri sunuyor.

•Samsung 2020 başlarında daha çok sayıda üçüncü parti imalatçının SmartThings ile koordinasyonlu cihaz üretmelerini mümkün kılacak SmartThings Device SDK programının lansmanını yapacak.

Samsung geliştiricilere Samsung ekosistemine canlı olarak katılma daveti yapmaya devam ediyor ve Best of Galaxy Store Award, Samsung Mobile Design Competition, Bixby DevJam ve Samsung Mobile Security Reward üzere bir seri teşvik edici programla geliştiriciler topluluğunu destekliyor.

Çeşitli cihazları kapsayan yeni deneyimlerle geliştiricilere ilham veriliyor

Samsung mobil deneyimi, kullanıcıların onlar için en değerli noktalara odaklanmasını sağlayacak biçimde daha rafine hale getirmeye devam ediyor. One UI 2 kullanıcı ara yüzünü düzenleyerek kişilerin hem en doğal biçimde etkileşime geçmesini, hem de bunu gözlerini yormadan yapmalarını mümkün kılıyor. Artık de gerek geliştirici gerekse kullanıcı deneyimlerinin cihazlar arasında uyumluluğunu sağlamak üzere Samsung One UI 2’nin tasarrufunu, akıllı telefonlara ek olarak tabletler, giyilebilir cihazlar ve katlanabilir cihazlar da dahil olmak üzere yeni form faktörlerini kapsayacak formda genişletiyor.

Akıllı televizyonlarda yeni deneyimler

Samsung, mümkün olan en güzel TV izleme deneyimi sunmak üzere 8K teknolojilerine yatırım yapmaya devam ediyor. AI ScaleNet ile Samsung, daha düşük bant genişliğine sahip ağlarda bile yüksek kalitede 8K görüntüleri oynatmayı mümkün kılıyor. Samsung başkaca geliştiricilerin Tizen işletim sistemi kullanan 100 milyon akıllı televizyonunda yeni deneyimler sunmalarını kolaylaştıran yeni araçların da duyurusunu yaptı.

•Wits geliştiricilerin güncellemelerini neredeyse anında görebilmelerini sağlayan, böylelikle geliştirme mühletini kısaltan bir kod edit’ini otomatik olarak yüklüyor.

•TIFA (Tizen Identifier for Advertising) tüketicilere reklam yayınlarını sınırlama ya da rastgele bir reklamı devre dışı bırakma olanağı sağlıyor.

•Samsung birinci kere Tizen TV OS’u üçüncü parti TV imalatçıları için de ulaşılabilir kılıyor.

Her tahlil ve her deneyim için uçtan uca güvenlik

IoT, Yapay Zeka ve 5G üzere yeni gelişen teknolojiler, geliştiriciler topluluğuna yeni özellikler ve fırsatlar kazandırıyor. Samsung için bu, geliştiriciler topluluğuna emniyetli ve muteber tahliller sunmak için gerekli olan araçları ve programları sağlamak manasına geliyor.

Samsung başkaca, gerek geliştiricilerin gerekse kullanıcıların iç rahatlığı için Samsung ortaklara ve pratik geliştiricilere ileri güvenlik tahlillerini, pratikleri ve servisleriyle entegre etme imkanı tanıyan Knox SDK’yı sunuyor. Sağlam kimlik hizmetlerine yönelik güçlü bir temel yaratarak müşterilere ve devletlere destek olmak üzere mobil cihazla kullanılabilecek bir elD geliştirmede Alman devlet kurumları, münhasıran BSI ve dal oyuncuları ile iş birliği içinde çalışıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle