Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung Galaxy Z Flip Nasıl Üretiliyor? İşte Galaxy Z Flip Üretim Videosu!

Samsung Galaxy Z Flip Nasıl Üretiliyor? İşte Galaxy Z Flip Üretim Videosu!

Samsung geçtiğimiz yıl birinci katlanabilir cihazı Galaxy Fold’u tanıtarak telefon dizaynını tekrar tanımlamıştı. Katlanabilir akıllı telefon kategorisine yeni bir istikamet çizen bu telefonda münhasıran telefonun açılmasına odaklanılarak “Uygulamaları ve içerikleri daha geniş bir ekranda deneyimleyebilmek için cep telefonumuz açılıp genişlese nasıl olur?” sorusunun cevabı verilmişti. Şirketin 2. katlanabilir cihazı Galaxy Z Flip’in dizaynında ise tam aykırı bir yaklaşımla “Telefonu daha kompakt hale getirmek için katlamaya,” odaklandı.

Samsung Electronics Mobil Muhabere İş Ünitesi Yönetici Yardımcısı Tae-joong Kim‘in de belirttiği üzere cebe kolay kolay sığabilecek bir tasarım ve çarpıcı bir stilin bir araya getirilmesiyle, “Galaxy Z serisi, katlanabilir cep telefonu kategorisine yeni bir kimlik kazandırıyor. Böylelikle kullanıcıların hayatına modayla dokunuyoruz.”

Samsung, kullanıcılara yesyeni bir mobil deneyim sunmak üzere geliştirdiği Galaxy Z Flip’in üretim sürecini yayınladığı çarpıcı bir video ile gösterirken telefonun dizaynındaki her ögenin nasıl yine tanımladığına dair detaylar da ortaya çıkıyor.

Galaxy Z Flip Türkiye‘de iki şık renk seçeneğiyle sunuluyor: Tezli ve yaratıcı Parlak Mor ve hafif bir mavimsi ton da içeren Parlak Siyah. Samsung bu telefonların üretiminde pürüzsüz parlak cila ile hassas bir yüzey sürece sürecini bir araya getirerek cihazın katlandığı açıya nazaran farklı renk tonlarını yansıtan renk katmanları ortaya çıkardı. Galaxy Z Flip, sade giyinmeyi sevenlerin kıyafetlerine göz alıcı bir detay ekleyerek dış görünüşü bir adım öteye taşıyor.

Genişliği yalnızca 73,6mm olan Galaxy Z Flip avuç içine sığabiliyor, cepte ya da çantada basitçe taşınabiliyor. Samsung bu cihazı olabildiğince kompakt ve taşınabilir kılmak için çok sayıda tasarımı test etti ve ahir tüketicilere sunulan bu tasarımı seçti. Birçok detay üzerinde dikkatle çalışıldığı tasarım, rahat bir tutuş için mikrometre ölçeğine kadar ince ince hesaplandı.

Dizaynda, kapak ekranı üzere kullanışlı özelliklerden de anlaşıldığı üzere, tasarruf kolaylığı da titizlikle dikkate alındı. Galaxy Z Flip kapatıldığında ön ekranda tarih, saat, pil seviyesi üzere pek çok malumat görülebiliyor ve selfie çekilirken de kullanıcılar nasıl göründüklerini bu ekrandan denetim edebiliyor. Cihaz açıldığında ise Samsung’un kullanıcı dostu One UI arayüzü, Galaxy Z Flip’in geniş 6,7-inç ekranını tek elle kullanmayı sağlıyor.

Tae-joong Kim, “Boyut ve tutuş konforunun yanı sıra kullanıcı deneyimi de dizaynın odak noktalarından biriydi. Galaxy Z Flip’i hem cihaz saklıyken temel haberlere ulaşmayı hem de açıldığında oluşan geniş ekranda birebir anda farklı süreçler yapmayı kolaylaştıracak biçimde tasarladık.” diyor.

Tüketicilerin telefonlarını kullanma stilleri hakkında kapsamlı bir araştırma yapan Samsung, telefonu katlayabilmenin ve farklı açılarda açık tutabilmenin, kullanıcı deneyimine yeni bir kolaylık kazandıracağını gördü. Böylelikle, pek çok açıda katlanıp kullanılabilecek biçimde kişisel olarak tasarlanan Özgür Durma Açısı özelliği ile Galaxy Z Flip, kullanıcıya fotoğraf çekiminden manzaralı sohbete ve medya görüntülemeye kadar tüm süreçleri kolaylıkla yapma imkânı sunuyor.

Samsung, bu telefonun işlevsel olabilmesi için menteşesinin tıpkı bir dişli çark üzere hem dayanıklı hem de çok ince olması gerektiğini gördü. Menteşe dizaynları üzerine uzun ve yorucu bir araştırma ve donanım departmanlarıyla yakın iş birliği sonucunda, katlanabilir bir cihazın birçok açıda durabilmesini sağlayacak bir menteşenin detaylı girişimi ortaya çıktı. Galaxy Z Flip’in karmaşık “Gizli Menteşesi” işte bu çalışmaların bir eseri. Bu menteşe, cihazın farklı açılarda kullanılabilmesini ve her durumda desteksiz olarak dik durabilmesini sağlıyor. Başkaca cihazın kendi kendine katlanmasını ya da açılmasını önleyecek kadar da güçlü.

Samsung, Galaxy Z Flip’in Muaf Durma Açısı özelliğinin, telefon deneyimini kökten değiştireceğini öngörüyor. Tae-joong Kim, “Hem pazar hem de tüketicinin hayat üslubu daima değişiyor. Tüketicilerin gereksinimlerini karşılayabilmek için Galaxy Z serisini ve katlanabilir cep telefonu kategorisini mealli ve keyifli deneyimlerle zenginleştirmenin yollarını keşfetmek üzere mütemadi çalışmaya devam edeceğiz.” diyor.

Hudutlu sayıda stokla satışa sunulacak Galaxy Z Flip için online siparişler alınmaya başlandı

Samsung’un geçtiğimiz hafta lansmanını gerçekleştirdiği katlanabilir yeni telefonu Galaxy Z Flip için online sipariş alımları https://shop.samsung.com/tr adresi ve yetkili mağazaların internet siteleri üzerinden açıldı.

Samsung Galaxy Z Flip Fiyatı Ne Kadar?

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle