Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung Galaxy S20 Ultra İnceleme! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Samsung Galaxy S20 Ultra İnceleme! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Samsung Galaxy S20 Ultra fiyatı ve özellikleri merak ediliyordu. Pekala,  Samsung Galaxy S20 Ultra nasıl bir telefon? Hangi özelliklere sahip? Kamerası, bataryası nasıl? Fiyatı ne kadar?  İnceleme metnimizde akıllardaki soru işaretlerini gidereceğiz.

SAMSUNG GALAXY S20 ULTRA İNCELEME

Samsung, yeni Galaxy S20 serisi tanıtımında çok sayıda akıllı telefon modelini bizlerle tanıştırdı. Bunlar arasında Galaxy S20, Galaxy S20+ ve öte yandan elimizdeki Galaxy S20 Ultra’nın yanı sıra her modelin farklı varyantlarını da açıkladı. Tanıtılan bu modellerden Galaxy S20 ve Galaxy S20+ hakkında birinci izlenimlerimizi de sizlere aktarmıştık.

Bu makalemizde ise Galaxy S20 Ultra modeline yakından bakacak, Galaxy S20 Ultra‘nın ön incelemesini sizlerle paylaşacağız. Artık bakalım Samsung’un yeni amiral gemisi serisinin tepe modeli Galayx S20 Ultra ne üzere özelliklere sahip ve fiyatı ne kadar?

SAMSUNG GALAXY S20 İNCELEMESİ

Samsung Galaxy S20 Ultra Özellikleri Neler?

Galaxy S20 Ultra, Samsung’un Galaxy S20 ailesinin tepe modeli olarak önümüze çıkıyor,

Galaxy S20 Ultra 5G Depolama ve Ram Özellikleri

S20 Ultra de kendi içinde teknik özellik bakımından birtakım farklılıklar içeren farklı varyantla sahip. O denli ki S20 Ultra, hem 12 GB RAM hem 16 GB RAM içeren farklı 2 model halinde tanıtıldı. Telefonun depolama kapasitesi de buna bağlı olarak farklılık gösteriyor. 12 GB RAM içeren modelde 128 GB depolama yeri bulunurken, 16 GB RAM’li S20 Ultra ise 512 GB hafıza ile satılacak.

Galaxy S20 Ultra 5G Fiyatı Ne Kadar?

Alışılmış ki bu noktada S20 Ultra 5G fiyatından da bahsedebiliriz. Galaxy S20 Ultra 5G 12 GB RAM / 128 GB modeli 1349 Euro fiyattan satışa sunulurken, Galaxy S20 Ultra 5G 16 GB RAM / 512 GB modelinin fiyatı ise 1549 Euro olarak açıklandı. Fakat öte yandan Samsung yetkililerinden aldığımız malumata nazaran Galaxy Ultra 5G Türkiye’de 11999 TL fiyatla satışa çıkacak.

Fiyatlarıyla  el yakacak üzere görünen Galaxy S20 Ultra 5G, işlemci olarak ise öteki Galaxy S20 modelleriyle benzeri yapıda. Telefonda Samsung’un en yeni 7nm+ mimarili Exynos 990 yongası kullanılıyor. Ama öte yandan Telefonun ABD ve Çin pazarında satışa sunulacak 7nm+ mimarisine sahip Snapdragon 865’li farklı varyantı da mevcut.

SAMSUNG GALAXY Z FLIP İNCELEMESİ

Android 10 işletim sistemini çalıştıran Galaxy S20 Ultra 5G, elbette Samsung’un yeni arayüzü One UI 2.0’ı kullanıyor. One UI arayüzünü bir epey geliştiren Samsung ekibi, böylelikle sadelik ve sezgisel tasarruf noktalarında kullanıcılara yeni sürüm ile âlâ bir deneyim imkanı tanıyor.

SAMSUNG GALAXY S20 PLUS İNCELEMESİ

Galaxy S20 Ultra 5G Batarya İncelemesi

Son olarak telefonun teknik detaylarına ait olarak bataryaya da değinelim. Galaxy S20 Ultra 5G, ailenin en geniş bataryasına sahip modeli oluyor. Tam 5000 mAh kapasitesinde bataryayı bulunduran telefon, böylelikle hayli uzun pil ömrü sağlayacak üzere görünüyor. Lakin Galaxy S20 Ultra 5G’nin ne kadar pil ömrü sunduğunu sizlere ama Galaxy S20 Ultra 5G’yi detaylı formda inceledikten sonra söyleyebileceğiz.

Öte yandan Galaxy S20 Ultra 5G’de 45W’lık süratli şarj desteğinin bulunduğunu, 15Wlık süratli kablosuz şarj desteğinin yeniden olduğunu söyleyelim.

Samsung Galaxy S20 Ultra Tasarımı Nasıl?

Evvel Galaxy S20 Ultra’nın özellikleriyle başladık lakin telefonun dizaynına da göz atmadan geçmeyelim. Sonrasında da telefonun gayrı modellerden fark yaratan kameralarına ve vesair noktalarına değinelim.

Galaxy S20 Ultra’nın tasarım manasıyla hayli alımlı durduğu aşikar, ama açıkçası ziyadesiyle büyük ve ağır bir telefon. 6.9 inç büyüklüğündeki ekranıyla birlikte, iPad mini tadında bir tasarruf sağlayan telefon, 166 mm uzunluğunda 222 gram yükünde. Bu manada tek el tasarrufuna makul bulmadığımızı ve pek çok kullanıcının da ağır bulacağını söyleyebiliriz.

Galaxy S20 Ultra Kamera Özellikleri

Galaxy S20 Ultra, dizaynıyla bilhassa gerideki kamera meydanıyla hem kardeşleri Galaxy S20 ve Galaxy S20+’a hem de rakip başka akıllı telefonlardan ayrılıyor. Bu kamera ortamı içinde 4’lü kamera suramı bulunduran telefon, mahsusen buradaki 100x gücünde zum yapabilen kamerası ile dikkat çekiyor. Evet, Galaxy S20 Ultra, kamerasıyla 100x gücünde zum yapabiliyor. Bundan az sonra kamera adımında tekrar bahsedeceğiz.

Telefona ön yüzden baktığımızda ise yeniden çok inceltilmiş ekran kenarları ve üst tarafta delikli kamera yerini görüyoruz. İnce ekran çerçeveleri ve büyük ekranıyla nispeten geniş bir ekran görüntüleme nispetine sahip olan telefonda, hem ekran hem de cam art yüzey Gorilla Glass 6 seviyesinde korunuyor.

Bu arada Galaxy S20 Ultra’nın de IP68 sertifikasına sahip olduğunu ve böylelikle suya karşı dayanıklı olduğunun altını çizelim ve artık Galaxy S20 Ultra’nın ekranına yakından bakalım.

Samsung Galaxy S20 Ultra Ekran Özellikleri

Galaxy S20 Ultra, ailenin en büyük ekranına sahip modeli oluyor. 6.9 inç boyutunda devasa bir ekranla gelen Galaxy S20 Ultra, 1440×3200 piksel çözünürlük sunuyor ve ekran boyutu ile çözünürlük ölçüsüne bağlı olarak 511 ppi seviyesinde piksel yoğunluğu içeriyor.

Gorilla Glass 6 ile korunan ekran, HDR10+ desteğine sahip. Böylelikle Netflix ile bu telefonda sinema izlerken keyif alacağınızı yekten söyleyebiliriz. Misal mevzu alışılmış ki oyun noktası için de beğenilen. Çünkü Galaxy S20 Ultra da, 120Hz tazeleme suratına sahip bir akıllı telefon. Bu sayede oyunlarda yüksek grafik ayarlarında daha akıcı görsellik sağlayabiliyorsunuz.

Dynamic AMOLED panelin tercih edildiği telefon ekran görselliği açısından hoş manzara üretirken, natürel ki bunda panel kalitesinin olduğu kadar Samsung’un Sonsuz Ekran kullanmış olmasının da tesiri büyük. 20:9 nispetinde en – uzunluk orantısına sahip imaj ürten ekran, bu manada multimedya konusunda varlıklı tasarrufu tercih edenlere hitap ediyor.

Bu arada multimedya demişken, işin ses ayağına da kısaca değinelim. Galaxy S20 Ultra, ailenin öbür üyeleri üzere stereo hoparlörler içeriyor ve Samsung bu telefonunda da AKG ile iş birliği içinde. Yani telefonun çok âlâ bir ses performansı sağladığını birinci intibada söyleyebiliriz. Elbette daha detaylı haberleri sizlere Galaxy S20 Ultra incelememizde aktaracağız.

Artık gelelim Galaxy S20 Ultra’nın art yüzündeki geniş kamera ortamına.

Samsung Galaxy S20 Ulta Kamera Özellikleri

Galaxy S20 Ultra, kamera yetenekleriyle ziyadesiyle varlıklı bir akıllı telefon. Art yüzde tam 108 MP çözünürlüğünde bir ana kamera bulunduran Galaxy S20 Ultra, öteki Galaxy S20 modellerinden bilhassa kamera meydanıyla ayrılıyor.

108 MP Harika Speed Dual Pixel ve OIS destekli geniş açılı ana kameranın yanında daha 3 adet daha kameraya taraf veren Galaxy S20 Ultra, böylelikle 4 kameralı bir akıllı telefon oluyor. Lakin telefonun en dikkat çeken yanı 108 MP’lik sensöre sahip olması değil, tam 100x dijital zum yapabilmesi oluyor.

GALAXY S20 ULTRA KAMERASI

Evet, Galaxy S20 Ultra, tam 100x dijital zum kapasitesine sahip bir model. Son devirde 30x dijital zum yapabilen akıllı telefonlar görmüştük, ama Samsung 100x ile çıtayı bir oldukça yükseğe çıkartıyor. Bu zum ölçüsü epeyce etkileyici; lansmanda da 100x dijital zum özelliğinin çok başarılı olduğu anlatıldı, lakin Samsung’un bu mealde ne kadar uygun iş çıkarttığını lakin daha geniş vakit diliminde kullandığımızda söyleyebileceğiz. Gelgelelim 10x, 30x ve artık de 100x ile gelinen noktanın mobil fotoğrafçılık mealinde aslında başlı başına bir muvaffakiyet olduğunu kabul etmek lazım.

Galaxy S20 Ultra’da mahal alan 2. kamera 48 MP çözünürlüğünde periscope lens oluyor. Faz algılama ve OIS bulunduran bu kamera ile 10x optik zum ve söylediğimiz üzere 100x dijital zum yapabiliyorsunuz.

3’üncü kamera 12 MP ölçüsünde ultra geniş açılı olurken, telefondaki 4’üncü kamera da ToF kameradan oluşuyor. Bu kamerayla da derinlik ölçümleme konusunu halleden Samsung, böylelikle kameralarla hem yakın hem uzak hem portre hem de umumi perspektifte yeterli çıkartan komplike bir kamera sistemini tasarrufa sunuyor.

İşin fotoğraf kısmının yanında, elbette görüntü noktasında da kıymetli gelişmeler var kuşkusuz. Galaxy S20 Ultra da yeniden art kamerasıyla 8K çözünürlükte 30 kare medya kaydı yapabiliyor, 4K / 60 kare görüntü çekebiliyor.

Galaxy S20 Ultra’nın ön kamerası da neredeyse art kamera heyetimi kadar etkileyici. Çünkü telefonda tam 40 MP ölçüsünde bir ön kamera bulunuyor. Dual Pixel ve lazer otofokusun bulunduğu kamerada tekrar 4K / 60 kare görüntü kaydı imkanı tanınıyor.

Birinci Karar

Evet, Galaxy S20 Ultra hakkında edindiğimiz birinci izlenimlerimizden sizlere bahsettik. Galaxy S20 Ultra’nın sahip olduğu özellikler umumî olarak anlattığımız üzere. Elbette detaylarında daha çok çokça özelliklere sahip telefon, lakin bunları da yapacağımız detaylı Galaxy S20 Ultra incelememize saklayalım. Çünkü Galaxy S20 Ultra’yı uzun uzadıya kullanmak gerek. O devrana kadar Galaxy S20 Ultra hakkında birinci intibamız, bilhassa kamera mealinde ziyadesiyle olumlu. Mobil fotoğrafçılık sahasında yeni bir kilometre taşı koyan Samsung, bakalım yeni kamera sistemiyle nasıl reaksiyon toplayacak. Bunları da tekrar sizlere haberlerimizle aktaracağız.

Galaxy S20 Ultra Fiyatı

Son olarak Galaxy S20 Ultra’nın fiyatını tekrar hatırlatalım. Galaxy S20 Ultra 1399 Dolar başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Samsung, Galaxy S20 Ultra’nın 6 Mart’ta tüm yerkürede satışa çıkacağını belirtiyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra Türkiye fiyatı ise 11999 TL olarak açıklandı.

Yorum Ekle