Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung Galaxy S20 İnceleme! İşte Galaxy S20 Fiyatı ve Özellikleri

Samsung Galaxy S20 İnceleme! İşte Galaxy S20 Fiyatı ve Özellikleri

Samsung Galaxy S20, uzun vakittir heyecanla beklenen akıllı telefon modellerinden biriydi. Samsung Galaxy S20’nin fiyatı ne kadar olacak, özellikleri neler, kamerası nasıl?soruları çok merak edilenler arasındaydı.

Samsung’un en çok ilgi uyandıran telefonlarından olan Galaxy S20 sonunda tanıtıldı ve ön incelemesini sizler için süratlice gerçekleştirdik. Bu haberimizde yeni amirali yakından tanıyacak, Galaxy S20 fiyatı ne kadar ve özellikleri neler üzere soruların karşılıklarını birinci elden vereceğiz.

Samsung Galaxy S20 Tasarımı Nasıl?

Samsung Galaxy S20, dizaynıyla nispeten şık bir akıllı telefon oluyor. 151 mm uzunluğunda olan telefon, tek el tasarrufu için pek elverişli olmasa da, çok zorlanmıyorsunuz.

Samsung Galaxy S20’nin Renk Seçenekleri

163 gram yükünde olan Galaxy S20, farklı renk seçeneklerinin sahibi. Bunlar arasında Kozmik Siyah, Kozmik Gri, Bulut Mavisi ve Bulut Pembe renkleri mahal alıyor. 

Samsung Galaxy S20’nin Özellikleri

Galaxy S20’nin kameraları art tarafta, sol bucakta kendine geniş bir mekan buluyor. Yapı itibariyle yüzeyden çıkıntı yaratan bu kamera ortamı, epeyce dikkat cazip görünse de, çıkıntılı yapı sebebiyle herkesin güzeline gitmeyeceği aşikar.

Öte yandan herkesin hoşlanmayacağı bir öbür özellik ise, telefonda 3.5 mm kulaklık girişinin bulunmadığı olacak. Ama bu Samsung için birinci değil, çünkü Galaxy Note 10+ modelinde de 3.5 mm kulaklık girişini kullanmamıştı.

Galaxy S20 dizaynına ait bahsedebileceğimiz kıymetli bir gayri detay ise, Galaxy S20’nin suya karşı muhafazalı olduğu olacak. Telefonda IP68 sertifikasına mahal veriliyor. Böylelikle Galaxy S20 de selef modelleri suya karşı epey dayanıklı bir telefon oluyor.

Samsung Galaxy S20 Ekran Özellikleri

Galaxy S20, 6.2 inç büyüklüğünde Dynamic AMOLED ekran sahibi bir telefon olurken, ekranıyla bizlere 1440×3200 piksel çözünürlük sağlıyor. Ekran himayesi olarak Corning Gorilla Glass 6 tercih edilmiş. HDR10+ ekran teknolojisinden yararlanılan ekran, 20:9 görüntüleme orantısı ve 563 ppi piksel yoğunluğu sağlıyor.

Samsung Galaxy S20 Nasıl Bir Telefon?

Galaxy S20, Samsung’un ilk 120Hz tazeleme suratına sahip telefonu olma özelliği taşıyor. Böylece oyunlar için ülkü olan telefonda, 60Hz ve 120Hz tazeleme suratlarını istediğiniz üzere seçebiliyorsunuz. Öte yandan 120 Hz tazeleme suratının sırf ekranın Full HD+ çözünürlüğe ayarlandığında kullanılabildiğini de belirtelim. Ekran çözünürlüğünü QHD+ olarak ayarladığınızda ise 60Hz tazeleme suratını kullanabileceksiniz.

Telefonun ekranı içindeki çentik meydanında ön kamera mekan alırken, başkaca parmak izi sensörü de selef modellerdeki üzere ekrana entegre olarak önümüze çıkıyor. Parmağınızı ekrana dokundurarak kilidi açabiliyorsunuz. Öte yandan tek biyometerik güvenlik tekniği bu değil. Telefonda doğal ki bir yüz tanıma de bulunuyor.

Samsung Galaxy S20 Teknik Özellikleri Neler?

Samsung Galaxy S20, iki farklı işlemci seçeneğiyle küresel çapta satışa çıkıyor. ABD ve Çin’de Qualcomm Snapdragon 865 işlemci ile satılacak olan Galaxy S20, Avrupa ve başka devletlerde ise 7nm+ mimariye sahip Exynos 990 işlemcisi ile satışa çıkacak. Galaxy S20 Türkiye’de de Exynos 990 işlemci ile satın alınabilecek.

Öte yandan Galaxy S20 yeniden 4G ve 5G versiyonlarına sahip 2 model halinde piyasaya çıkacak. Elbette devletimizde bunlardan 4G’li modeli bulacağız.

Galaxy S20, güçlü bir akıllı telefon. 128 GB dahili depolama sahasının yanı sıra tam 8 GB RAM içeren Galaxy S20, böylelikle en çok RAM içeren akıllı telefonlar arasında nokta alıyor. Ama ondan daha çok RAM içeren modeli kardeşi oluyor, çünkü Galaxy S20 5G modelinde 12 GB RAM taraf alıyor. Bu arada Galaxy S20’de microSD kart desteğinin konum aldığını da söyleyelim.

Android 10 işletim ile kutusundan çıkan Samsung Galaxy S20, One UI 2 arabirimini çalıştırıyor.

Samsung Galaxy S20 Ömrü Ne Kadar?

Galaxy S20, 4000 mAh kapasitesinde bir bataryaya sahip. Bu batarya ile tam gün performans gösterebilecek olan Galaxy S20, aynı devranda 25W süratli şarj desteği ile kablosuz şarj desteği de gösteriyor. 15W gücünde kablosuz şarj yapabilen telefon, 9W gücünde de kablosuz karşıt şarj imkanı tanıyor. Yani bu telefonda, öteki kablosuz şarj desteğine sahip cihazlarınızı 9W gücünde şarj edebiliyorsunuz.

Samsung Galaxy S20’nin Bataryası ve Ömrü

Elbette Samsung Galaxy S20’nin ömrüne ait tüm detaylı test sonuçlarını, Samsung Galaxy S20 kapsamlı incelememizden sonra sizlere aktaracağız.

Samsung Galaxy S20 Kamera Özellikleri

Galaxy S20, bilhassa kamerasıyla savlı bir akıllı telefon. Elbette kamera açısından Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra 5G modelleriyle farklılık gösteren Galaxy S20, geride 3’lü kamera kurulumuna sahip bir amiral gemisi oluyor.

Tanıtımda da bahsedilenlere nazaran mobil fotoğrafçılık meydanında değerli işlere imza atmak isteyen Samsung, Galaxy S20’de 30x dijital zum ve 8K medya kaydı üzere kıymetli noktalara işaret ediyor.

3 adet arka kamera bulunduran Galaxy S20, ana kamerasıyla 12 MP lense sahipken, bu ana kamerada Harika Speed Dual Pixel lazer otofokus ve optik imaj sabitleyici mahal alıyor. 64 MP’lik 2. kamera telefoto olarak önümüze çıkıyor. Bu kamerada da lazer otofokus ve OIS taraf alırken, bu kamera ile 3x optik zum yapılabiliyor.  Bir gayrı kamera ise 12 MP çözünürlüğünde ultra geniş açılı olarak konum alıyor.

AF, Harika Steady medya özelliklerinin sahip olduğu bu kameranın yanı sıra Galaxy S20’nin ön kamerası da ekranın üzerinde konum alan bir delik içinde 10 MP olarak önümüze çıkıyor. Ön kamerada 4K / 60 kare görüntü kayıt yapılabilirken, art kamera ise 8K / 30 kare medya kaydı imkanı tanınıyor.

Birinci intibada Galaxy S20’nin kameralarının çekim performansının pek başarılı olduğunu söyleyebiliriz, fakat tam kararımızı Galaxy S20’yi inceledikten sonra sizlere aktaracak ve Galaxy S20 ile çektiğimiz fotoğraf ve medyaları da bir arada sizlerle paylaşacağız.

Samsung Galaxy S20 Fiyatı Ne Kadar?

Samsung Galaxy S20’nin fiyatı

Samsung, Galaxy S20’nin fiyatını da açıkladı. Süratlice Türkiye’de satışa çıkacak olan Galaxy S20 7799 TL fiyattan alıcı bulacak.

Birinci Karar

Sonuç olarak Galaxy S20 hakkındaki birinci kararımız, Galaxy S20’nin ziyadesiyle başarılı bir akıllı telefon olduğu yanında. Ön incelemede bulunduğumuz mühlet içinde özellikleriyle hayli alımlı görünen ve uzun devirdir beklemeye değen bir model olduğu kanısındayız. Elbette Galaxy S20 hakkındaki nihai kararımızı, detaylı Samsung Galaxy S20 incelemesinden sonra sizlere vereceğiz.

Yorum Ekle