Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Samsung, Galaxy S20 ile Birlikte Neleri Tanıtacak?

Samsung, Galaxy S20 ile Birlikte Neleri Tanıtacak?

Galaxy S20’nin tanıtımına artık günler değil, saatler kaldı. Samsung, aktiflikte yalnızca telefon değil, farklı cihazlar da tanıtacak. Aktiflikte uzun devrandır beklenen cihazların gün ışığına çıkması bekleniyor.

Amiral gemisi telefonların yanında tanıtılma mümkünlüğü bulunan cihazlar arasında Galaxy Z Flip ve AirPods Pro’ya rakip Galaxy Buds Plus var. Samsung’u tablet yarışında öne çıkarabilecek Galaxy Tab S6 5G’nin de merakla beklendiğini söylememiz gerek. İşte aktiflikten beklediklerimiz.

Samsung Galaxy ve S20 Plus

Telefonlardan kıymetli yenilikler bekliyoruz, gelgelelim bilmediğimiz birtakım şeyler de var. Örneğin Galaxy serisinin tümünün 5G destekli olup olmayacağı meçhul. Şimdiye kadar duyduklarımız arasında daha ince çerçeve, merkezi bir ön kamera, 6,2 inçlik daha geniş bir ekran üzere küçük geliştirmeler var. Bunların yanında 3x optik zum yeteneğine sahip 64MP telefoto lens ve 120Hz maksimum ekran nispeti üzere kimi heyecan verici yenilikler de var. Lakin Samsung, en büyük yenilikleri muhtemelen en büyük ve en pahalı modele saklayacak.

Samsung Galaxy Ultra

S20 serisinin en yüksek teknik özelliklere sahip sürümü, Samsung Galaxy S20 Ultra olacak. Telefonun ismi S20 Ultra 5G de olabilir.

Ultra’nın 6,9 inç ekranla ve 108MP ana kamera, 48MP 5x zum destekli telefoto ve 40MP ön kamerayla gelmesi bekleniyor (12MP ultra geniş lens, tüm S20’lerde tıpkı. ToF sensörü ise S20 Plus ve S20 Ultra’nın ikisinde de var). S20 Ultra’da 100x dijial zum işlevinin de bulunacağı, bu işlevin “Space Zoom” ismiyle sunulacağı argüman ediliyor.

Samsung Galaxy Buds Plus

Apple’ın AirPods Pro’suna Samsung’un vereceği bir yanıt olabilir. Bu türlü bir yanıt varsa, bu yanıtın ismi, gürültü iptali özelliğine sahip, üst seviye Galaxy Buds Plus olacak. Gürültü iptali konusunda bir mutlaklık olmasa da, bir dedikoduya nazaran kulaklıklar 12 saat pil ömrü sunacak ve bu yerde AirPods Pro’yu geçecek.

Galaxy Watch 2

Birinci Samsung Galaxy Watch, dönen çerçevesiyle arayüz içerisinde dolaşmayı kolaylaştırmıştı. Galaxy Watch Active 2 bu işlevin dijital sürümünü tercih etse de, tıpkı kolaylığı sunmuyordu. Galaxy Watch 2’de Samsung’un nasıl bir tercih yaptığını merak ediyoruz. Unpacked 2020’de Galaxy Watch 2’yi görme ihtimalimiz düşük, lakin biraz hayal kurmanın sakıncası yok.

Yeni Fitness Cihazı

Aktiflikte Galaxy Fit’in devamı olacak bir cihazı görebiliriz. Bununla birlikte firma, bütçe dostu Galaxy Fit e’nin de yeni bir sürümünü tanıtabilir. Aktiflikte yeni bir saatle tanışmazsak, bir fitness cihazıyla tanışmamız mealli olabilir.

Samsung Galaxy Tab S6 5G

Galaxy Tab S6, rakibi iPad önünde epeyce yüksek özelliklere sahipti ve çeken ek işlevlerle geliyordu. Tab S6 ile bir arada gelen S Pen, Dex ile sunulan masaüstü deneyimi ve klavye aksesuarı (ayrı olarak satılıyor), 5G ile birleşirse ortaya daha da heyecan verici bir cihaz çıkarabilir.

Galaxy Z Flip

Galaxy Z Flip’in Galaxy Fold 2 için bir kod ismi mı, yoksa kendi kategorisinde bir telefon mu olduğu şimdi pek açık değil. Eski katlanan telefonlar üzere yukarıdan aşağı katlanan cihazın “Z” harfinde olduğu üzere iki katlanma noktasının olabileceği de söyleniyor. Lakin Galaxy Fold’un ekran problemleri nedeniyle ertelendiğini düşündüğümüzde, bu cins bir teşebbüs riskli olacaktır. Binaenaleyh bu iki sefer katlanma işlevi, kulağa pek mantıklı gelmiyor.

Samsung Galaxy Fold 2

Kapaklı telefonlardakinin tersine kitap üzere katlanan Galaxy Fold’un yeni bir sürümü, sızıntılara nazaran daha güçlü pil, daha süratli şarj, daha güzel kamera ve küçük bir seri geliştirmeyle gelebilir.

Bixby Speaker

Bixby destekli bir hoparlörün yolda olduğu uzun devirdir konuşuluyor. Galaxy Home olarak bilinen cihaz, Amazon Echo ve gayrı Alaxa’lı hoparlörlerle yarışma edebilir. Bixby Speaker ile ilgili son devirlerde duyduğumuz bir şey olmasa da, Unpacked 2020’de her şey olabilir.

Yorum Ekle