Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung Galaxy S11 “SAMOLED” Ekranla Gelecek!

Samsung Galaxy S11 “SAMOLED” Ekranla Gelecek!

Samsung’un Galaxy S serisi, sinema izlemekten oyun oynamaya etkileyici bir performans sunuyor ve umumiyetle sınıfının en yeterli ekranıyla geliyor. Görünüşe nazaran , daha da güzel bir ekranla gelebilir… ya da en azından ekranının ismi değişebilir.

Hollandaca yayın LetsGoDigital’in elde ettiği bir Samsung dokümanı, firmanın “SAMOLED” markasının tasarruf haklarını aldığını söylüyor. Müracaat teknoloji için değil, isim için yapıldığından SAMOLED’in tam olarak ne sunduğu bilinmiyor. Fakat evvelki Samsung telefonlarına bakarak iddia yürütebiliriz. Galaxy 9 WQHD Muhteşem AMOLED ekran ile gelirken Galaxy S10’da Dynamic AMOLED teknolojisi kullanılıyor. Bu isimler, teknolojik gelişmeleri söz etse de aslen pazarlama gayesi taşıyorlar ve çok büyük bir değişiklik içermiyorlar.

Bu yüzden SAMOLED, Galaxy S11’in kullandığı bir teknolojiyi pazarlama maksadını taşıyor olabilir. Samsung’un “Üstün” sözcüğünü tek harfe indirmesi biraz garip görünüyor lakin bu harfin diğer bir meali da olabilir. Galaxy S11’in ekranında hangi yeni özelliklerin bulunacağını şimdilik bilmiyoruz, gelgelelim firma Dynamic AMOLED ismini kullanmayacağından birtakım değişiklikler olmasını bekleyebiliriz.

Müracaat, telefonlar, TV, tabletler ve ziyadesi için ekran üreten Samsung Display Co tarafından yapıldığı için ve Display Co ekranlarını Huawei, Google, Motorola üzere öbür firmalara da sattığından, SAMOLED’i vakitle gayrı telefonlarda da görebiliriz.

Yorum Ekle