Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung Galaxy S11 İçin Lazer Otofokus Savı

Samsung Galaxy S11 İçin Lazer Otofokus Savı

Kısa bir mühlet evvel resmi olmayan CAD imajlarıyla S11e önümüze çıkmıştı. Öte yandan Galaxy S11e hakkında olduğu kadar ana model S11 için de teknik özelliklerine ait haberleri daha evvel sizlerle paylaşmıştık. Artık bunlar arasına bir yenisi daha ekleniyor.

S11 için gelen yeni malumat, telefonun kamerasına ait. Galaxy S11’de lazer otofokusun yer alacağı tez ediliyor. Lazer otomatik odaklama birinci olarak LG G3 tarafından kullanılmış, lakin LG G6‘ya geldiğimizde bunun alanını faz algılamalı otofokus almıştı. Samsung da son telefonlarında faz algılamalı otofokus (PDAF) sistemini kullanıyor, ama gelen sızıntı hakikat ise artık lazer otofokus sistemine geçecek.

This is the Laser focusing module added by the S11 series. pic.twitter.com/44fDYvFz4F

— Ice universe (@UniverseIce) November 25, 2019

Lazer otofokus sistemi, aslında en süratli odaklanma prosedürünü sağlıyor ve her türlü aydınlatma koşulunda mükemmel performans gösterebiliyor. Lakin tek dezavantajı uzun aralıklı nesnelere odaklanmada yaşadığı zorluk. Bu noktada ise şirketler tercihlerini faz algılamalı otofokustan yana kullanıyorlar.

Elbette Samsung, S11 için ne yapar, bunu bekleyip göreceğiz. Tahminen de Güney Koreli şirket iki sistemi de farklı kameralarında kullanma yoluna sarfiyat.

Yorum Ekle