Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung Galaxy Fold’dan Rekor Satış!

Samsung Galaxy Fold’dan Rekor Satış!

Samsung’un nispeten badireli başlayan birinci esnek ekranlı katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold, serüvenine epeyce başarılı formda devam ediyor. Daha evvel CES kapsamında Samsung CEO’su Koh Dong-Jin tarafından 400 bin ila 500 bin arasında Galayx Fold satışı yaptıklarını söylemiş, buna karşılık Huawei’den ise şimdilik yalnızca Çin’de satışta olan Mate X için her ay 100 bin adet sipariş aldıkları söylenmişti. Hem her telefonların satışa sunulmadan evvel yaşadığı aksaklıklar hem de kısa devrandır piyasada olması neticesinde bu rakamlar aslında pek de kötü değil. Ama Galaxy Fold cephesinden yeni gelen bir haber, Güney Koreli için bilhassa sevindirici. Evet, neden?

Samsung, Galaxy Fold’u küresel çapta kademeli olarak piyasaya çıkartıyor. Son olarak 22 Ocak’ta Brezilya’da satışa çıkan Galaxy Fold, ükede 24 saatten kısa bir müddette “sold out” olmuş durumda. Yani memlekette tüm stoklar 24 saatten kısa vadede tükenmiş.

Elbette burada kıymetli bir nokta, memlekette kaç adet Galaxy Fold’un satışa sunulduğu haberi. Stoklar kaç adetle sonluydu ve buna bağlı olarak talebin gerçekte ne kadar olduğu net değil. Fakat durum ne olursa olsun, 1.980 Dolar fiyattan satışa sunulan Galaxy Fold stoklarının büsbütün erimesi için hayli kıymetli.

Bilindiği kadarıyla Samsung, satışlardan ve esere olan ilgiden nispeten mutlu. Zati bunun neticesinde de ekip yeni katlanabilir akıllı telefonu üzerinde çalışıyorlar. Galayx Z Flip‘i yakında sahnede görebiliriz.

Yorum Ekle