Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung Galaxy Buds Plus incelemesi  Samsung Galaxy Buds Plus İnceleme

Samsung Galaxy Buds Plus incelemesi Samsung Galaxy Buds Plus İnceleme

  • Ses performansı
  • Çift sürücü tasarımı
  • 11 saatlik pil ömrü
  • iOS koordinasyonu
  • Kolay eşleşme
  • Yazılım desteği
  • Gürültü engelleme özelliği yok
  • Yalnızca IPX2 standardında su sıçramasına karşı dayanıklı
  • Sonlu ses kodek desteği

Kablosuz kulaklıklar arasında çok sayıda seçenek nokta alıyor, fakat bunların her biri sahip olduğu tasarım, özellik ve pil ömrü üzere yetenekleriyle her kullanıcının beklentisini karşılamadığı da açık.

Mesela tasarım kısmında, bilhassa Apple AirPods‘tan sonra kulak pedlerinde uçları aşağı hakikat uzayan ve kulak başlığı yapısı sebebiyle bir kesim kullanıcıların pek beğenmediği modeller piyasada ağırlıktayken, öte yandan bugün yakından bakacağımız Galaxy Buds Plus üzere daha çok tıkaç biçiminde kulağa tam oturan modeller de mevcut.

Burada elbette kelam tüketicinin. Artık Galaxy Buds+‘ın dizaynından başlayıp sahip olduğu özelliklere yakından bakalım.

Galaxy Buds+ Tasarım Özellikleri

Galay Buds Plus, Samsung’un bir evvelki modeli Galaxy Buds ile tıpkı tasarım lisanını kullanıyor. Beyaz, al, mavi, pembe ve siyah seçeneklerine sahip olan model, böylelikle renk seçeneği bakımından şeklinize nazaran bir renk bulabilmenizi kolaylaştırıyor. Bu bilhassa sade beyaz rengiyle bulunan AirPod’lar için söylenemeyen bir şey. Fakat şunu da söyleyelim: Galaxy Buds+ Türkiye’de şimdilik yalnızca mavi, beyaz ve siyah seçeneğiyle mevcut. Daha sonra vesair renk seçenekleri de gelir mi, bilmiyoruz.

Yapı itibariyle kulağa tam oturan kulak başlıklarına sahip olan ve kutu içeriğinde farklı silikon başlıklarla kullanıcılara seçenek sunan Galaxy Buds Plus, kulaktan hafif bir çıkıntı yapıyor.

Samsung Galaxy Buds Plus Telefona Nasıl Bağlanır?

Tıpkı kulaklıklar üzere parlak piyano siyahı ile renklendirilen şarj kutusuyla gelen kulaklık, kutudan çıkarttığınız anda bağlanmaya hazır hale geliyor. Bağlanmak için de Samsung’un Galaxy Wearable pratiğini kullanmanız gerekiyor. Bir sefer ilişki kurduktan sonra, tekrar kullanmak için kulaklığı kutusundan çıkartmanız kâfi oluyor.

Bu arada kulaklıkta tere ve su sıçramasına karşı dayanıklılık olarak IPX2 sertifikası mevcut. Fakat suya karşı direkt bir muhafazası yok; bunu da söyleyelim.

Galaxy Buds+ Özellikleri Neler?

Üzerinde her iki başlıkta da dokunmatik bir yüzey bulunduran kulaklık, böylelikle bu tip kulaklıklarda olduğu üzere dokunarak denetim etme imkanı tanıyor. Tek dokunuşla şarkıyı oynatabilir, duraklatabilir; çift dokunarak sonraki müziğe geçebilir, davet cevaplayabilir yahut sonlandırabilir; üç sefer dokunarak evvelki müziğe geçebilir yahut basılı tutarak da tanımladığınız faklı işlevleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bu tanımlamaları da kulaklığın Galaxy Wearable yazılımı üzerinden yapabiliyorsunuz. Mesela bu formda sesli komutu aktifleştirebilir, ortam sesini kullanabilir yahut Spotify‘a süratli erişim sağlayabilirsiniz. Tercih size kalmış.

Samsung Galaxy Buds Plus iPhone İle Koordinasyonlu Mu?

Galaxy Buds Plus, Android işletim sistemli telefon kullanıcıları için olduğu kadar tıpkı vakitte iOS, yani, iPhone kullanıcıları için de uyumluluk gösteriyor. Lakin buna rağmen Spotify entegrasyonu sırf Android cihazlar tarafından kullanılabiliyor.

Yazılım üzerinden çok sayıda seçenek elinizin altında. Ekolayzır ayarını nromal, bas güçlendirme, yumuşak, dinamik, net ve tiz güçlendirme halinde ayarlayabilir, ortam sesini düşük, orta ve yüksek formunda belirleyebilirsiniz. Pekala, ortam sesi nedir?

Samsung Galaxy Buds Plus Ortam Sesi

Ortam sesi, müzik dinlerken etraftan de haberdar olmanızı sağlayan, muhit seslerini de duyabilmenizi sağlayan bir sistem. Şayet ortam sesini yüksek olarak ayarlarsanız, muhitteki sesleri daha çokça duyuyor, düşük olarak ayarlarsanız ise, tekrar daha az duyuyorsunuz. Böylelikle hem müzik dinlemek, hem de etrafınızla etkileşimde kalmak istiyorsanız, bu dengeyi kurabiliyorsunuz.

Bu arada kulaklıkta 3’lü mikrofon sistemine mekan verilmiş. Kulaklığın dışında çift mikrofon bulunurken, birebir vakitte iç yüzeyde 1 ek mikrofon daha bulunuyor. Böylelikle telefon görüşmesi yaparken, sesiniz karşı tarafa daha net halde ulaşabiliyor.

Samsung Galaxy Buds Plus Gürültü Engelleme Özelliği

Öte yandan kulaklıkta Etkin Gürültü Engelleme özelliğinin bulunmadığını da belirtelim.

Galaxy Buds+ Performansı Nasıl?

Galaxy Buds+, kullandığı yeni çift sürücü sistemiyle ses kalitesi manasında beğendiğimiz bir model oldu. Umumî ses netliğinde artış kazanan kulaklık, woofer ve twitter’larıyla bas ve tiz istikrarını şık biçimde kurabiliyor.

Samsung Galaxy Buds Plus Müzik Performansı

Ses konusunda AKG ile çalışan Samsung, bu sayede müzik konusunda yeterli bir performans almak isteyen kullanıcılara bunu vadeden bir kulaklık oluyor. Kulaklıkla geçirdiğimiz uzun vade ahir bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yalnızca müzik dinlerken değil, Netflix yahut YouTube izlerken de bolca kullandık bu kulaklığı, tıpkı şeyi bu tıp tasarruflar için de söyleyebiliriz.

Öte yandan Etkin Gürültü Engelleme özelliği olsa saf ki çok daha şahane olurmuş. Bunu, şu sıralar haneden dışarı pek çıkamadığımız için deneyimleyemedik pek natürel, lakin izolasyon konusunda Faal Gürültü Engelleme özelliği bulunan kulaklıklara nazaran zayıf kalacaktır.

Galaxy Buds+ Pil Ömrü Ne Kadar?

Pil ömrü performansına gelirsek, Galaxy Buds Plus’ın selef modele nazaran gelişim kaydettiğini görüyoruz. Batarya kapasitesi genişlemiş ve böylelikle artık daha uzun mühlet dayanabiliyor kulaklıklar.

Galaxy Buds Plus’ın bataryası 85 mAh, şarj kutusu ise 270 mAh. Böylelikle temel tasarrufta 11 saate kadar pil ömrü sağlayabilen kulaklık, şarj kutusu ile bu vadeyi 22 saate kadar çıkartabiliyor. Her iki noktada da selef modele nazaran kazanım var.

Samsung Galaxy Buds Plus Şarjı Ne Kadar Gidiyor?

Kulaklığı şarj etmek de hem pratik hem süratli. 3 dakikalık şarjla 1 saate kadar tasarruf sağlayabilen kulaklık, ayrıyeten kablosuz şarj desteği de gösteriyor. Qi şarj pedleriyle koordinasyonlu olarak çalışıyor. Kabloyla şarj yapacaksanız ise, kutu içeriğinde USB-C kablosu ile bunu yapabiliyorsunuz.

Özetle

Sonuç olarak Galaxy Buds+ hem tasarımı hem umumî tasarrufu hem de pratik olmasıyla beğendiğimiz bir kablosuz kulaklık modeli oldu. Bilhassa tasarım olarak bu tip tomurcuk biçimindeki kulaklıkları şahsi olarak benim daha çok tercih ettiğimi söylemem gerek.

Açıkçası münhasıran müzik dinlerlen daha rahat ediyorum bu tip kulaklıkla. Lakin ağır telefon görüşmeleri yapmak için açık dizaynlı kulaklıklar daha elverişli. Çünkü bu tip kulaklıklar tıpa biçiminde olduğundan ötürü müzik konusunda avantaj kazanıyor, yalnız telefon görüşmelerinde açık dizaynlı kulaklıklara kıyasla dezavantajlılar diye düşündüğümü de belirtmem gerek. Burada tercih tasarrufunuza bağlı olarak ve ferdî zevkinize nazaran değişecektir.

Ses performansı açısından çok başarılı; ortam sesi olsun, mikrofon yapısı olsun ülkü bir tasarruf sağlıyor Galaxy Buds+. Yazılım desteği ve iOS ile uyumluluğu da kulaklığın beğendiğimiz yanlarından olurken, Faal Gürültü Engelleme özelliğinin bulunmaması ve külliyen suya karşı dayanıklı olmaması da eksileri arasında konum alıyor.

Son olarak pil ömrüyle de bizden büyük bir artı alıyor kulaklık diyelim.

Samsung Galaxy Buds Plus Fiyatı Ne Kadar?

Pekala, Galaxy Buds+’ın fiyatı ne kadar? Şu an bu kulaklığı piyasada 899 TL fiyatla bulabildiğinizi de söyleyelim ve incelememizi burada noktalayalım.

Kimler Almalı

Rahat, konforlu, pratik ve uygun ses ile pil performansı sağlayan bir kablosuz kulaklık arayanlar Galaxy Buds+’ı tercih edebilirler.

Samsung Galaxy Buds Plus Teknik Özellikleri
Eser Modeli Samsung Galaxy Buds Plus
Eser Çeşidi Kulaklık
CHIP Online Notu 85
Üretici Samsung
Firma Samsung     (212) 288 56 38
Teknik Detaylar
Irtibat Bluetooth 5
Bluetooth Profilleri A2DP, AVRCP, HFP
Pil Kapasitesi 85 mAh / 270 mAh (kılıf)
Tasarruf Vadesi 11 saate kadar
Şarj Kılıfı ile Tasarruf Mühleti 22 saate kadar
Mikrofon 3 adet
Sensör Akselerometre, Hall Sensörü, IR, Yakınlık Sensörü
Boyutlar 19.2 x 17.5 x 22.5 mm
Tartı 6 gr. / 40 gr. (kılıf)

Satın Al

Alternatifleri

Samsung Galaxy Buds+’a alternatif olarak Huawei FreeBuds 3 de tercih edilebilir.

Yorum Ekle