Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung Display’den Çarpıcı AMOLED Satışı

Samsung Display’den Çarpıcı AMOLED Satışı

Samsung Display, mobil sanayinin en büyük ekran tedarikçisi konumunda. 2018 yılında BOE ile birlikte liderliği paylaşan şirket, 2019 yılında ise AMOLED ekran üretimi ile liderliği büyük farkla almayı başarmış. Samsung Display, şu an mobil ekran sanayisinin en büyük oyuncusu olmuş durumda.

Gizmochina yeni yayınladığı rapora nazaran, Samsung Display mobil ekran segmentinin şu an için en büyük oyuncusu. 2019 3’üncü çeyrek sonuçlarında nispetini yüzde 29‘a yükselten Samsung Display, böylelikle BOE Technology‘nin yüzde 20‘lik hakkından yüzde 3 fark açmış durumda.

Samsung Display, bu yılın 2’inci çeyreğinde ise BOE Technology’nin altında yan alıyordu. Şirkete kısa vadede liderliği getiren etken AMOLED panellerin satışında yaşanan artış. Son devirde tam 146 AMOLED ekran paneli sevkiyatı yapan Güney Koreli şirket, böylelikle liderliğe ulaşmış.

Yukarıdaki grafikte başkaca diğer üreticilerini de görmek mümkün. 1. Samsung Display, 2. BOE olurken, üçüncü sırada da tekrar Çinli şirket Tianma taraf alıyor.

Yorum Ekle