Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Saç rengini açan inanılmaz yöntem! Soğan kabuğu tekniği ile saç rengini açmanın yolları

Saç rengini açan inanılmaz yöntem! Soğan kabuğu tekniği ile saç rengini açmanın yolları

Saç renginizin tonunu açmak için oryel kullanmak hem saçların yıpranmasına hem de istemediğiniz bir manzaraya dönüşmesine neden olabilir. Şayet sizlerde doğal metotlar kullanarak saç renginizde değişiklik yapmak istiyorsanız soğan kabuklarını deneyebilirsiniz. Evet soğan kabuğu metodu nedir? Saç rengi soğan kabuğu ile nasıl açılır? Gelin birlikte öğrenelim…

Soğan en lezzetli yemeklerin baş kahramanları arasında konum alan ve tam bir antibiyotik menşesi besindir. Soğan kullanıldıktan sonra kabukları çöpe atılır. Aslında çöpe atılan soğan kabukları, sıhhatiniz için en tesirli ilaçlardan biridir. Eksperlerin yaptığı araştırmalar sonucunda soğanın kabukları antioksidan, ve flavanoid bakımından güçlü olduğunu ortaya çıktı. Bu özellikleriyle cilt sıhhatine olumlu cihette tesirleri bulunan soğan kabuğunu katiyetle çöpe atmamalısınız. Kalp ve damar marazları, kanseri, sindirim sistemi sorunlarıyla savaşarak olumlu tesirler gösteren soğan kabuğu, mikrop öldürücü hususlar bulundurduğu için boğaz yolunda oluşan iltihabı temizleme vazifesini üstlenir. 

Hatunların son yıllarda soğan kabuğunu kullandıkları bölge ise saçlarıdır. Soğan kabuğunun içerisindeki etken hususlar sayesinde saç renginde doğal bir renk açıcı özellik taşıyor. Sizler de bu özellikten yararlanmak isterseniz metnimizin devamındaki adımları takip edebilirsiniz.

İşte soğan kabuğu tekniği ile saç rengini açmanın yolları:

GEREÇLER

Soğan kabuğu
1 bardak sıcak su
Eğir kökü
Hatmi kökü

HAZIRLANIŞI

Sıcak suyun içine bir adet soğanın kabuklarını ve 2’şer kaşık eğir kökü ve hatmi kökünü karıştırın. 10 dakika bekletip süzüp 2 saat dinlendirin. Saçlarınıza sürüp kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra durulayın. Saçlarınızın renginin açıldığını göreceksiniz.

İşte bu kadar!

Yorum Ekle