Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Saç detoksu ne işe yarar? Saç detoksu nasıl yapılır?

Saç detoksu ne işe yarar? Saç detoksu nasıl yapılır?

Detoks vücudun temizlenmesine yardımcı olurken farklı meydanlarda da kullanıldığında derinlemesine bakım ve sağlıklı görünüme yol açar. Son yıllarda saç bakımında kullanılan detoks tekniği adeta cansız, bakımsız ve kabarık saçların mükemmel görünmesine yardımcı oluyor. Siz de saçlarınızın kolay biçim alması ve süratli uzamasını istiyorsanız saçlarınıza derinlemesine tesir sağlayan detoks yapabilirsiniz. Evet saç detoksu nasıl yapılır? Merak edenler için detaylar haberimizde…

Uzun müddet ısılı süreç, sık sık boyamada ya da şampuanların içerisinde bulunan sülfat nedeniyle saçlarınız yıpranmış, güçsüz ve cansız görünebilir. Gün içinde ya da haftada bir sefer yapılan saç bakımı bir mühlet kâfi üzere görünse de saçlarınız derhal eski halini geri alır. Stres, hava kirliliği üzere nedenlerden ötürü oluşan saç toksinlerini bir an evvel yok etmek, parlak, canlı ve güçlü saçlara sahip olmak istiyorsanız saç detoksunu kesinlikle tercih etmelisiniz. Saç derisinden uçlara kadar tesir sağlayan birebir devirde basitçe uzamasına olan saç detoksu dökülme, kepek yada egzama üzere dertlerinde önüne geçiyor. Kuaförlerin 100-200 TL arasında bir fiyata yaptıkları saç detoksu sürecini meskeninizde yapmaya ne dersiniz? Üstelik büsbütün içerikli tekliflerle yapılan bu süreç mutlaka saça zarar vermiyor.  Kompetan kuaförlerin önerdiği saç detoksu adım adım hazırladığımız metinde bulabilirsiniz.

SAÇ DERİSİNİ TEMİZLEYİN

Kepeksiz ve arı bir saç derisi, saçlarınızın daha süratli uzamasını sağlar. Birebir hengamda berraklı ve bakımlı bir görünüme kavuşturur. Bu nedenle saç derinizdeki meyyit derileri ve saç derisine sinmiş yağları temizlemek için selenyüm sülfür, salisilik asit ve pritiyon çinko içeren bir şampuanla yıkayın. Bu adımı çoklukla kuaförler kullanır, sizler de kozmetik marketlerden bu şampuanı bulabilirsiniz.

SAÇ KURUTMA MAKİNESİ KULLANMAYIN

Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutma makinesi ile saçları kurutmak, saç uçlarınızın kırılmasına yahut cansız görünmesine sebep olabilir. Bu yüzden havlu yardımıyla kurumasını sağlayın. Bu adımı yaparken sabırlı olmaya çalışın. Zira saçlara en büyük zararı kurutma yahut ısılı süreçler veriyor.

ZEYTİNYAĞI MASAJI YAPIN

Yıpranan saçlarınızı kısa müddette sağlıklı hale getirmek için zeytinyağı ile masaj yapabilirsiniz. Has zeytinyağı saça bakım yaparken birebir devranda arındırıcı özellikte taşıyor.1 çorba kaşığı zeytinyağını mikrodalga fırında 10 saniye ısıtın. Daha sonra kuru saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

ÇAY AĞACI YAĞI MUCİZESİ

antifungal içeren çay ağacı yağı saç derilerilerindeki kepeklerin giderilmesine birebir yardımcı oluyor. Bilirkişi dermatologların önerdiği çay ağacı yağları saç köklerinde bulunan sivilcelerinde yok olmasında büyük rol oynuyor. Bu yüzden 5 damla çay ağacı yağı ile derinize masaj yapın ve 5 dakika bekletin. Ilık su ile durulayabilirsiniz.

Yorum Ekle