Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Saç boyası nasıl seçilir? Saç boyası rengi seçmenin püf noktaları

Saç boyası nasıl seçilir? Saç boyası rengi seçmenin püf noktaları

Saç boyalarının içinde bulunan kimyasal unsurlarının saçların dökülmesine ve yıpranmasına olduğunu biliyor muydunuz? Sizler için saç boyası nasıl seçilir ve saç boyası alırken dikkat edilmesi gereken değerli noktalar nelerdir? Öğrenmek için kesinlikle metnimizi okumalısınız…

Bayanların merak ettiği birebir hengamda kararsız kaldıkları bahislerden biri de saç boyası seçimidir. Hem cilt rengine hem de göz rengiyle koordinasyonlu olarak seçilmesi gerektiğini vurgulayan bilirkişiler, renk kadar markasının da değerli olduğunu söylüyorlar. Ekseriyetle saçlarını sık sık boyayanların konusunda da tecrübesi bulunur. Gelgelelim saç boyası konusunda şimdi malumat sahibi olmayanların kesinlikle dikkat etmesi gereken mevzulardan biri kutu üzerinde yan alan şık saç rengine aldanıp boyayı satın almalarıdır. Meğer boya renk kataloğundaki renk baz alınarak yapılmalıdır.Saç boyası seçme teknikleri kadar boyama süreci de uygun yapılmalıdır. Saçlarınızda beyaz varsa seçeceğiniz boya seçiminde ihtimamlı olmalısınız. Zira kimi boyaların kimyasal yapısında beyaz özelliği yoktur. Yani beyaz saçı kapatma özelliği boyalarda yoktur.

Boya kutularının üzerinde alerjik testler kesinlikle yazmaktadır. Boya kol içi yada kulak gerisi üzere hassas olan ortamlara az ölçüde sürülür ve 2 gün boyunca beklenir.Cilt kaşıntı,kızarma üzere rastgele bir reaksiyon vermezse boyayı kullanabilirsiniz. İçinde paraben, amonyak ve mahsusen silikon üzere unsurlar bulunuyorsa sakın kullanmayın. Bu hususlar saç derinizin önemli zarar görmesine olabilir.

Saç boyası satın alırken renk seçimine dikkat etmelisiniz. Piyasada bulunan sarı, kahverengi ve siyah olmak üzere üç ana renk bulunmaktadır.Sizin saç renginize yakın olan 3 ana rengin dışına çıkmamalısınız. Saçınızı her boyadığınızda bir ton açık seçmeniz istediğiniz renk tonuna daha ulaşmanızı sağlayacaktır. 

Saçlar bir bayan için en değerli detaylardan olduğu için seçeceğiniz boyanın kaliteli olmasına da dikkat etmelisiniz.Bir çok firma son yıllarda pratik boya setlerini konutta tasarruf alternatifini bayanların beğenisine sunmuştur. Buradaki maksat boyanın saça vereceği zararı en aza indirmektir.Saçı boyadıktan sonra bakımını yapacak çeşitli doğal özlerle hazırlanmış bakım kürleri boya setleri içinde mahal almaktadır.

EVET GERÇEK SAÇ RENGİ NASIL SEÇİLİR?

 Saç diplerinizde doğal renkler mahalline koyu renkleri tercih edin. Koyu renkler cildinizin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Işıltılı saçlarla da gözlerin daha parlak bakacağını unutmayın. Saçlarınızın gereğince parlamadığını düşünüyorsanız, saçlara ışıltı kazandıran eserlerden de yararlanabilirsiniz

Doğduğunuz zamanki kaş renginiz, cildinizi en yeterli biçimde tamamlar. Doğal kaş renginizden uzaklaştıkça daha istenilmeyen görünebilirsiniz. Bu nedenle saç renginiz kaşlarınızdan iki ton daha açık ya da koyu olmalı, saç renginizi seçerken buna mahsusen dikkat etmelisiniz.

Sıcak cilt tonları sarı ya da altın rengi üzere, soğuk cilt tonlarıysa mavi ya da pembe üzere alt tonları taşır. Sıcak cilt tonluysanız bakır, altın, kestane renklerini saçlarınızda denemelisiniz. Soğuk cilt tonluysanız küllü, mor ve bejlerle cildinizi vurgulayabilirsiniz.

Yorum Ekle