Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Romatizma nedir? Belirtileri nelerdir ve tedavisi var mıdır?

Romatizma nedir? Belirtileri nelerdir ve tedavisi var mıdır?

Romatizma marazı hakkında birçok hakikat bilinen yanlış vardır. Evet romatizma nedir, neden olur, belirtileri nelerdir ve tedavisi var mıdır? Sizler için romatizma illeti hakkında bilinmeyen her şeyi araştırdık.

Kronik bir hastalık olan romatizma derhal hemen her yaşta görülebilir. Eklem aralarında biriken iltihaplı likitler sonucu ortaya çıkan bu hastalık devrinde müdahale edilmediğinde önemli sıhhat problemlerine neden olur.

Halk arasında bu hastalık arasında yanlışsız bilinen yanlış ise havalardan ötürü bu illetin ortaya çıktığı haberidir. Fakat havalardan ötürü ortaya çıkmasa da ağrılı devirlerinin ısı değişiminden kaynaklandığı biliniyor. 

ROMATİZMA BELİRTİLERİ NELERDİR?

Eklemlerde ağrı, şişlik, kızarıklık ve hareketlerde kısıtlama

Ani his kayıpları

Uyku düzensizliği 

Nispet fonksiyonlarında azalma

Sindirim şikayetleri

El parmaklarında sarama ve şişme

Günlük hareketler esnasında şiddetli ağrılar yaşanması

Sistemsiz hareketlenmeye bağlı kalp ve dolaşım sisteminin bozulması

Vücut ısısındaki değişimlere bağlı ağız ve göz kuruluğu üzere belirtilerle kendini gösterir. 

ROMATİZMA TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Vücudun temeli işlevselliğin kazandırmak için belli başlı ilaç tedavileri uygulanır. Gelgelelim öncelikle romatizmanın seviyesi için testi ve gözle görülür şişliklere bakılır. Genetiksel ve çevresel faktörlere bağlı gelişen likit birikiminin önüne geçilerek romatizmanın şiddeti azaltılır. Yaygın olan ilaç formülü son vakitlerde gelişmişlik gösterdiğinden tedavi süreçleri hızlandırıldı. Bunun yanı mütehassıslar vücuttaki likit birikimini önlemek için belli başlı doğal karışımlar ve besinler önerir.

ROMATİZMA TEDAVİSİNDE DOĞAL PROSEDÜRLER

Romatizma marazının en yaygın doğal tedavisi kelle paça çorbasıdır. İçerdiği hayvansal ilik ve hususlar insan iskeletinin muhtaçlığı olan vitamin ve mineraller bakımından hayli zengindir. 

Bir demlik çaydanlığın içerisine 200 millilitre kaynar su koyun. Akabinde bir çay kaşığı ısırgan yaprağı, bir kaşığı kuşburnu, bir tatlı kaşığı karabiber, bir çay kaşığı ve bir çay kaşığı da zencefil ekleyin. 7 dakika bekledikten sonra süzüp içerisine bir kaşığı bal ekleyerek günde bir bardak tüketiniz. 

Yorum Ekle