Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Red Dead Redemption 2, PC’de Dökülüyor!

Red Dead Redemption 2, PC’de Dökülüyor!

Rockstar’ın geçen sene gündeme bomba üzere düşen oyunu Red Dead Redemption 2, bilindiği üzere evvel PlayStation 4, PlayStation 4 Pro ve Xbox One platformlarına çıkmış, tıpkı Grand Theft Auto V üzere PC platformuna sonradan dahil olmuştu. Konsol sürümünden tam 1 yıl sonra PC’ye çıkan Red Dead Redemption 2, beklediği ilgiyi ise değişik biçimde görememiş.

Gelen olgulara nazaran Red Dead Redemption 2, şu an epeyce az sayıda PC kullanıcısı tarafından oynanıyor. Epic Store‘dan oyunu edinen PC kullanıcılarının sayısı 408 bin olarak görünürken, Steam‘de ise işler daha da üzücü.

SteamCharts’ın verisine nazaran şu an aktif RDR2 oyuncu sayısı 51 bin 403. Lakin oyunun Steam üzerinden ne kadar satın alındığına dair bir haber paylaşılmamış. Gelgelelim yeniden de Steam’deki Red Dead Redemption 2 etkin oyuncu sayısı, PC’ye yaklaşık 7 yıl evvel çıkan GTA V’in katbekat gerisinde. GTA V’i Steam üzerinden son 1 ayda tam 182 bin kişi oynamış.

Pekala, Red Dead Redemption 2 Neden Oynanmıyor?

Bilindiği üzere Red Dead Redemption 2, konsola çıktıktan sonra büyük sansasyon yaratmış ve PC oyuncuları RDR2’nin süratli bir halde PC’ye çıkması için basınç yapmıştı. Rockstar da elinden gelen çabası gösterdi ve 1 sene içinde Red Dead Redemption 2’yi PC’ye çıkarttı. Lakin bunun neticesinde uyarlama sıkıntılarından da kaçamadı ve PC kullanıcıları oyunda pek çok kusur ile karşılaştı ve velev büyük ölçüde oyuna girme sorunu yaşadılar. Rockstar her ne kadar yamalarla durumu kotarmaya çalışsa da, anlaşılan bu meseleler pek çok oyuncu için RDR2‘nin yıldızını söndürmeye yetmiş. Sonradan Epic Games ve Steam’de Red Dead Redemption 2 için fiyat indirimleri gelse de, şu an sonuç istenildiği üzere değil.

Elbette öte yandan GTA V’in bu kadar çok tercih edilir olmasının öteki sebeplerinden biri de sistem gereksiniminden asıllı olsa gerek. Çünkü Red Dead Redemption 2’yi yeterli bir formda oynamak için güzel bir sisteme gereksiniminiz var.

Yorum Ekle