Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
ReadySet Heroes İncelemesi

ReadySet Heroes İncelemesi

PlayStation’ın PlayLink oyunlarından aşina olduğumuz Chimparty,  Frantics, Knowledge is Power üzere oyunlarını daha evvel oynamış ve büyük keyif almıştık. PlayLink sistemi, Dualshock ile değil, akıllı telefonunuz aracılığı ile arkadaşlarınızla oynadığınız, arkadaşlarınız ile birlikte oyunların tadını çıkartabileceğiniz şık bir oyun sistemiydi hatırlarsanız, fakat bugün inceleyeceğimiz ReadySet Heroes, bu sistemin dışında. Girizgahı bu formda yapmamızın sebebi ise, ReadySet Heroes’un da bir parti oyunu olması. Yani arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirmek istiyorsanız ReadySet Heroes tam size nazaran olabilir. Evet, oyun bizlere ne sunuyor?

ReadySet Heroes, velev arkadaşınızla yan yana isterseniz ise online ortamda kapışabileceğiniz sefalı bir aksiyon, parti ve macera oyunu. Bu aksiyon oyununda karikatürize edilmiş kahramanınızla kılıcınızı eline aldığınız üzere suratınızı arttırıyor ve önünüze çıkan kesilmeyi bekleyen canavarları kesiyor, tuzaklardan kaçınıyor ve düşmanlardan düşürdüğünüz ganimetleri toplayarak ayakta kalmaya çalışıyorsunuz. Önünüzdeki arkadaşınız bile olsa!

ReadySet Heroes’da kabaca 2 farklı mod bulunuyor. Bunlardan biri Crawl N’ Brawl olan PvP modu olurken, çevrimiçi olarak farklı oyuncularla bir arada farklı zindanlarda yola çıkıyor, mühlet bitene kadar önünüze gelen düşmanları kesip, skill kasıyor, niteliklerinizi geliştirmeye çalışıyorsunuz. Mühlet dolduğunda ise oyun sizi bir arenaya atıyor ve burada başka oyuncularla kozlarınızı paylaşıyorsunuz.  Diğer bir mod ise, yola bir arkadaşınızla bir arada co-op olarak çıkmanızı sağlıyor. Bir arada boss’ları kesiyor, yeniden tuzaklardan kaçıyor, düşen ganimetleri topluyor ve partiyi birlikte ortak oluyorsunuz.

Fiilen birlikte oynayabileceğiniz biri varsa oyun size büyük parti sunacak diyebiliriz, ancak çevrimiçi olarak oynayacaksınız, hengam devir maç bekleme vadeleri ve kontağın kopması üzere durumlar can sıkıcı olabilir. Ha, dilerseniz oyunu solo olarak kendi başınıza da oynayabiliyorsunuz.

Başta da söylediğimiz üzere ReadySet Heroes, külliyen karikatürize edilmiş bir görsellik sunuyor. Karakterleriniz de bu yerküreye müsait seçilmişler. Tuck, Dixie, Goroo, Ruby ve daha pek çok farklı karakterin bulunduğu oyunda, karakterleriniz kunduz, tavşan, kurbağa üzere hayvanlardan oluşuyor. Hangisini seçerseniz seçin her biri oyun uzunluğu farklı silahlar ediniyor ve farklı özelliklerle ter döküyor. Görselliğin yanı sıra seslerin de atmosfere makul olarak nokta verildiği ReadySet Heroes’da, başkaca karakteriniz için farklı skin ve şapka üzere kişiselleştirmelerde de bulunabiliyorsunuz.

Sonuç

Sonuç olarak ReadySet Heroes, renkli yerküresi ve sefalı teması ile hengam geçirmek için hoş bir oyun olmuş. Parti oyunlarını sevenler için âlâ bir alternatif olabilir. Lakin daha ziyade mod sunması daha sefalı olabilir ve bizce oyunun yıldızını parlatmasını sağlayabilirdi. Bu arada ReadySet Heroes şimdilik sırf PlayStation 4‘te olsa da, yakında PC’ye geleceğinin de müjdesini verelim.

Puan: 72

KÜNYE

Yayıncı: Sony Interactive Entertainment
Geliştirici: Robot Entertainment
Tıp: Aksiyon – Macera – Parti
Platform: PlayStation 4, Windows
Web: https://www.playstation.com/tr-tr/games/readyset-heroes-ps4/

Yorum Ekle