Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Razer Hammerhead USB-C  incelemesi  Razer Hammerhead USB-C İnceleme

Razer Hammerhead USB-C incelemesi Razer Hammerhead USB-C İnceleme

  • Kaliteli ses performansı
  • Varlıklı kutu içeriği
  • Yassı
  • Yassı
  • Biraz ağır ve uzun tasarrufta rahatsız
  • Fiyatı yüksek
Özetle

Razer Hammerhead USB-C kulaklık; yenilikçi tasarımı, kaliteli ses performansı, güçlü kutu içeriği ve DAC dönüştürücüsü ile başarılı bir model oluyor. Bu yazı yazılırken eser devletimiz stoklarında bulunmuyordu ve yurt dışı fiyatı ise 80$ civarında. Bu manada fiyatı da biraz yüksek. Lakin bu, USB-C portlu telefonlar için başarılı bir alternatif olduğu gerçeğini de değiştirmiyor.

3.5mm jack için veda vakti! İşte önümüzde Razer Hammerhead USB-C kulaklık ve incelemesi!

Razer Hammerhead serisi malumunuz, kulak üstü headsetlere bir türlü alışamamış oyuncuların sığındığı eserler arasında ön sıralarda mahal alıyor. 10mm kulaklık sürücülerinden aldığı gücü size hissettirmekte hiçbir mesele yaşamayan ve gerek bass gerekse yüksek ses konusunda bayrak yarıştıran Hammerhead geçtiğimiz günlerde değerli bir adım attı ve 3.5mm jack irtibatlı modelleri arasına ayrıyeten biri ANC özelliğine sahip olan iki USB-C ilişkili model ekledi.

Bizim kullandığımız model, donanımında canlı ses kesme (ANC) özelliği bulundurmayan standart model. Kulaklık alışılageldik Hammerhead dizaynını koruyor ve kutu içeriği de son kademe güçlü. Yanında minik ve kaliteli bir taşıma çantası ile gelen eser her kulak tipine münasip kulaklık başlıklarını da paketten eksik etmemiş.

Razer’ın zehir yeşili renklerine sahip olan kumaş kaplama değil ve yassı bir tasarımı var. Bu kabloların özelliği deneyimle sabit olarak şu: Dolaştırması çetin, bir biçimde dolaşırsa açması daha da zor!

10mm sürücüler metal, biraz ağır ve spor yaparken kullanmaya çok makul değiller. Öbür taraftan ANC olmasa da içeriye sesi sızdırmamak konusunda epey başarılı, dışarıya da pek ses sızdırmıyor açıkçası. Ayrıyeten kulaklıklar mıknatıslı ve kulağınızda olmadığında kolay kolay toplanabiliyor.

Razer kablonun üzerine bir DAC dönüştürücüsü monte etmiş, bu birebir devirde ses açma kapatma üzere kolay denetimlere ulaşmanızı sağlıyor. Mikrofon performansı ise, beklendiği üzere zayıf. Telefon konuşmalarında kâfi olacaktır, eserin asıl tasarruf alanı de telefonlar olduğu için oyunlardaki mikrofon performansını dert etmeye lüzum yok.

USB-C olunca telefonlara armonisinden da kelam etmek gerek. Huawei P30 Pro ve HTC U12‘de kusursuzca çalışan kulaklık Galaxy Note 8 ise çalışmadı mesela. Satın almadan evvel uyumluluk listesine atmayı unutmayın. 

Razer Hammerhead USB-C Teknik Özellikleri
Eser Modeli Razer Hammerhead USB-C
Eser Tipi Kulaklık
CHIP Online Notu 85
Üretici Razer

Yorum Ekle