Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
QNB Finansbank’ın FinCube’ü QNBEYOND Oldu

QNB Finansbank’ın FinCube’ü QNBEYOND Oldu

QNB Finansbank tarafından girişimcileri ve yaratıcı girişimleri desteklemek ve geleceğin fintech pratiklerini yaratmak üzereinovasyon laboratuvarı olarak kurulan Fincube, QNB’nin gücünü de ardına alarak küresel bir markaya dönüştü ve ismi QNBEYOND oldu. Klâsik finans sistemlerine bir alternatif olarak ortaya çıkan yeni teknoloji ve inovasyon merkezi QNBEYOND, startup’larla bir arada yeni finansal hizmetler geliştirmeyi hedefliyor. Merkez, ayrıyeten inovasyon kültürünü sahiplenmek için bir adım olma özelliğini de taşıyor.

QNBEYOND hakkında konuşan QNB Finansbank Umumi Yöneticisi Temel Güzeloğlu şunları söyledi;Teknoloji baş döndüren bir süratle ilerliyor ve buna bağlı olarak müşteri beklentileri de süratle değişiyor. Bununla birlikte tüm bölümlerde startuplar, geliştirdikleri iş modelleriyle sıkıntıları süratle çözen tasarım odaklı çevik bir yaklaşım sunuyor. Biz de bu emelle geçtiğimiz yıl FinCube’ü kurmuştuk. Artık ise QNB’nin küresel gücü ve ağının da desteğiyle QNBEYOND oluyoruz ve yenilikçi fikirleri sürdürülebilir iş modellerine dönüştürmeyi hedefliyoruz. QNBEYOND’un temel maksadı, başarılı girişimlere imza atılmasını sağlamak için yeni ve yaratıcı fikir teklifinde bulunan teşebbüsçü ve startup’lara finansal danışmanlık sunmak. İnovasyon laboratuvarımız olan QNBEYOND’da şirket içinde ve şirket dışında yenilikçi fikirler geliştiren ve üreten ekiplerle çalışıyoruz. Böylelikle iş birlikleri için yeni fırsatlar yaratıyor ve girişimcilere destek oluyoruz.

Burada teşebbüsçüler için oluşturduğumuz şahsi ofis yerleri ile mentorluk, danışmanlık, teknik altyapı, finansal ve network desteği de sunuyoruz. Bu hızlandırma programına şimdiye kadar sekiz teşebbüs katıldı.

İnovasyon laboratuvarımızın şimdiye kadarki en kıymetli çıktısı Q oldu. Q, bir finansal zeka pratiği. Sizi tanıyıp alışkanlıklarınızı öğreniyor. Sistemli yaptığınız süreçleri sizin konumunuza takip edip vakti geldiğinde hatırlatıyor. Bu yanıyla Q, bankaların müşterileri ile muhabere formunu kökünden değiştiriyor. Üstelik bunu sizinle konuşur üzere, sohbet kolaylığında yapıyor. Q, Ekim 2019’dan bu yana 1 milyon 200 binden ziyade banka müşterisine dijital asistanlık hizmeti verdi.

Tüm bu gelişmeler ışığında Türkiye’de başlattığımız FinCube, QNBEYOND oluyor ve QNB’nin de desteğiyle bu girşimimizi küresel bir platforma taşımanın gururunu yaşıyoruz.”

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle