Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
QHD ve HDR Destekli AOC AG273QX Geliyor!

QHD ve HDR Destekli AOC AG273QX Geliyor!

165 Hz yenileme suratına sahip olması, AG273QX‘in bir kareyi kabaca her 6 milisaniyede çizmesi mealine geliyor, bu da rekabetçi oyuncular için son radde değerli. 1 ms piksel reaksiyon vadesi (MPRT) ile bir araya geldiğinde bu, oyuncuların animasyonları daha akıcı bir biçimde görebilmeleri ve rakiplerinin hareketlerini daha kolay takip edebilmeleri demek.    

AG273QX‘nin, QHD (2560 x 1440) çözünürlüklü 27 inçlik VA paneli, derin, mürekkep üzere siyahlara ve doğal 3000:1 statik kontrast nispetine sahip. Yüksek çözünürlüğe ve güçlü kontrasta ek olarak VESA DisplayHDR 400 desteği sunuluyor. Bu da, monitörün 400 nit en yüksek parlaklık bedeline ulaşabilmesi demek.

Ekran, karanlık bir oyun yerküresinde değişken tonlardaki parlak flaşlar ve patlamalar üzere HDR içeriğini gerçek bir halde tekrar ürettiğinden, oyuncuyu büsbütün oyuna çekiyor. Ayrıyeten tıpkı kendinden evvelki modelde olduğu üzere, AMD FreeSync 2 HDR özelliği ise düşük gecikmeli HDR ton haritalamasını, Low Framerate Compensation (LFC) ve tutukluk ve yırtılma içermeyen oynanabilirliği ekliyor. AG273QX‘in düz, ince, 3 taraftan çerçevesiz VA paneli, alışıldık, düz ekranları tercih eden oyuncular için çok tutarlı. Kavisli bir ekran tercih eden oyuncular ise modelin kavisli kardeşleri AG273QCX ya da AG273QCG modellerinden birini seçebilirler.

Oyuncuların monitörlerini LAN partilerine ya da turnuvalara taşıyabilmelerine yardımcı için, AG273QX bir taşıma kulpu ile sunuluyor ve standı da vidasız, tek takma hareketiyle kolaylıkla monte edilebilir. AG273QX ayrıyeten her iki tarafta da ikili, toplanabilir kulaklık askısı ve artta da Light FX kişiselleştirmeli RGB ışıklara sahip. Bütün bunlar kişiselleştirilme hissini perçinliyor.

1. şahıs nişancı (First person shooter) tutkunları ise, AOC’nin gaye göstergesi DialPoint‘i münhasıran beğenecekler. DialPoint, şayet oyunda bir nişan göstergesi yoksa, ekranın ortasına bir gösterge yerleştiriyor. Dahası AOC’nin Shadow Control özelliği, karanlık sahaları aydınlatmak ya da aydınlık meydanları karartmak için OSD menüsünden ayarlanabilir. AOC Game Color renk doygunluğunu ve gri seviyelerini artırıp azaltmayı mümkün kılar. Evvelden konfigürasyonu yapılmış üç (FPS, Yarış, RTS) ve kullanıcıya nazaran kişiselleştirilebilir üç oyun modu kullanışlı ön ayarlara kolay erişimi sağlıyor. AGON 3 serisindeki güncellenmiş OSD ayar yapmayı evlat oyuncağı haline getiriyor. Velev kullanıcılar G-Menu yazılımını kullanarak OSD butonlarını kullanmadan daha çokça ayar da yapabilirler. 

AOC AGON AG273QX, Kasım 2019‘da 579 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle