Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Pug Köpeğinin Yüz Taraması İnterneti Şaşkınlığa Uğrattı

Pug Köpeğinin Yüz Taraması İnterneti Şaşkınlığa Uğrattı

Hayvan bakmayı sevenler, umumiyetle görünümü en sevimli olanları tercih ediyorlar. Ama yalnızca sevimli göründüğü için çoğaltılan hayvanlar, birçok hengam sıhhat meseleleriyle karşılaşıyor.

Pug cinsi köpeğin MRI taraması

İnternette son günlerde dolaşmaya başlayan bir fotoğraf, kişilerin doğaya abartılı müdahalesinin her şeye nasıl zarar verebildiğini bir defa daha gözler önüne serdi. Aktör ve komedyen Andy Richter’in Twitter’da paylaştığı “Arkadaşımın pugu veterinere gitti” tweet’i, 130.000’den ziyade beğenme aldı. Tweet’teki fotoğrafta köpeğin yüzünün (en yumuşak ifadeyle) garip görünen MRI taraması konum alıyor.

Bu imaj, Londra’da yaşayan veteriner hekim Rory Cowlam’a nazaran göz seviyesindeki görünümü yansıtıyor. Cowlam’a nazaran bir pug başı biçimindeki pastayı kesip, baksaydınız, bu türlü bir manzarayla karşılaşacaktınız.

Birçok kullanıcı, manzarayı hem dehşet verici hem de çok sevimli bulurken, kimileri köpeğe duydukları sevgiyi lisana getirdi.

Puglar birinci bakışta farklı bir cins üzere görünseler de, birer köpekler ve kurtlardan geliyorlar. “En sevimli” pugu elde etmek için kişilerin gerçekleştirdiği yıllar süren seçici yetiştirme, köpek olarak bildiğimiz hayvanlardan çok uzak görünüme sahip bir tıbbın ortaya çıkmasıyla sonuçlandı. Puglar kişilere çok sevimli görünseler de, hayatları boyunca nefes alma sıkıntıları, göz meseleleri, alerji, epilepsi, başa gereğince kan gitmemesi, tevellüt sorunları üzere önemli sıhhat meseleleriyle karşılaşıyorlar. Bu nedenle “en şirin” hayvanı satın alırken bir ölçü araştırma yapmak ve bir sefer daha düşünmek isteyebilirsiniz.

Yorum Ekle