Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.

Pudra nedir? Yağlı ciltler için en âlâ pudralar hangisi?

Uzun yıllardır bayanların yaparken kullandıkları eserlerden biri olan pudralar yine gündeme geldi. Birbirinden farklı formülasyonlarıyla dikkat çeken pudralar yağlı cilde sahip olanların hayatının vazgeçilmez bir kesimi. Pekala pudra nedir? En âlâ pudra hangisi? Yağlı cilde sahip olanlar hangi pudraları kullanmalı? Bu soruların cevabını merak edenler için metnimizde ele aldık.

Pudra, yıllardan beri bayanların çantasında olan bir eserdir. Umumiyetle cildi pürüzsüz göstermek için kullanılan pudra, ciltteki kusurları gizleme konusunda nispeten başarılıdır. Fondötenin toz formundaki haline verilen pudra teni matlaştırmak, makyajı sabitlemek, tıpkı devranda makyajın kalıcılığını arttırmaya yarayan bir materyaldir. Profesyonel makyaj mütehassıslarının her makyajda kesinlikle kullandığı pudra, ten makyajının kilit eserlerinden biridir. İlerleyen yaştaki bireylerin yüzünde beliren çizgilere makyajın dolup, bed bir imaja sebebiyet vermemesi için de kullanılan pudralar, günümüzde binbir çeşidiyle kozmetik mağazaların raflarında yan almaktadır. Münhasıran yağlı cilde sahip olan kimselerin vazgeçilmez bir kesimi olan pudra, daha mat gösterdiği için ediliyor. Şayet siz de makyajınızı pürüzsüz yapmak isterseniz kesinlikle pudra kullanmalısınız. 

Pudralar günümüzde birbirinden farklı hallerde satılmaktadır. Bu pudra çeşitlerinin arasında en başarılı sonuçlar sergileyen ise toz pudralardır. Daha canlı bir sonuç bırakan toz pudra, yapısı sayesinde muhiti üzere hassas kesimlere daha kolay uygulanıyor. Baking tatbikini kolay kolay yapabileceğiniz bu eser, cildinizi daha pürüzsüz ve genç görünmesini sağlayacak. 

PEKALA YAĞLI CİLTLERE SAHİP OLANLAR HANGİ PUDRAYI KULLANMALIDIR?

 

– Clinique Anti- Blemish Pudra / 129 TL

– Loreal True Match Pudra / 38 TL

– Estee Lauder Double Wear Pudra / 240 TL

– Flormar Deluxe Multi Effect Powder Pudra / 30 TL

– Golden Rose 5 Pudra / 18 TL

– Max Factor Cream Puff Pudra / 34 TL

Yorum Ekle