Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
PS5 Dualshock’a Google Stadia Özelliği

PS5 Dualshock’a Google Stadia Özelliği

PlayStation 5‘in fizikî ortamı kullanacak klâsik bir konsol olacağı açık, gelgelelim bu Sony’nin bulut tabanlı oyunlarla ilgili büyük bir plan yapmadığı mealine gelmiyor. Bu ayın başlarında şirket, PlayStation Now abonelik fiyatlarını düşürdü ve bunun yanı sıra GTA V, God of War ve Unharted 4 üzere büyük oyunu da kütüphanesine ekledi. Şirket şimdilerde ayrıyeten yeni bir sürpriz üzerinde çalışıyor üzere görünüyor: Google Stadia.

Ortaya çıkan bir örneğine nazaran Sony, PlayStation 5’in Dualshock’una Google Stadia gibisi bir özellik yerleştirecek. Haberlere nazaran PS5’in Dualshock’u bulut tabanlı sistemi sunucusuyla etkileşime geçebilmek için direkt WiFi’ya bağlanma özelliğine sahip olacak.

Bu sayede denetim cihazı, rastgele bir fizikî cihaza bağlanmak noktasına kullanıcılara direkt olarak ağa bağlanma imkanı tanıyabilecek.

Sony’nin bu özelliği halihazırda PS5 Dualshock’larına adapte mi edeceği, yoksa bu özelliğe sahip denetim cihazlarını başka biçimde de mi satacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Yorum Ekle