Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
PS5 DualShock’a Art Düğmeler Gelebilir

PS5 DualShock’a Art Düğmeler Gelebilir

2020’nin ahir çıkması beklenen PlayStation 5 ile birlikte gelecek olan DualShock kumandasıyla ilgili yeni malumatlar var.

Yeni yayınlanan ve LetsGoDigital’in keşfettiği patent, gerisinde dört yeni düğmeye sahip olan bir DualShock denetleyicisini gösteriyor. Bu düğmeler, Xbox One’ın gamepad’lerine bir karşılık olarak sunuluyor olabilir. Dizayna nazaran düğmelerden büyük olan ikisi, yukarı ve aşağı hareket edebiliyor. İki küçük düğme ise basılabiliyor ve basınç kademesini algılayabiliyor.

Patent, düğmelerin karakterini denetim etmek için kullanıldığını söylemek dışında ayrıntılarına çok ziyade girmiyor. Patent dizayndan daha çok tasarrufa odaklandığından, düğmelerin son hali farklı görünebilir. Dahası patentlerin gerçeğe dönüşme garantisi bulunmuyor.

Yeni düğmeler, piyasadaki DualShock 4 denetleyicisi için satışa sunulan Back Button Attachment’a benziyor. DualShock 5 tahminen de bu türlü bir aksesuara gereksinim duymadan düğmeleri sunacak. Şimdilik her şey dedikodudan ibaret, lakin PS5 kumandasının bugünküne kıyasla çok büyük bir değişiklikle gelmeyeceğini söyleyebiliriz.

Yorum Ekle